You are currently viewing Po długotrwałym piciu pomóc może tylko detoks

Po długotrwałym piciu pomóc może tylko detoks

Alkoholizm to choroba, na którą jeszcze nie wymyślono lekarstwa. Nie ma na to cudownych tabletek, ani syropu pomagającego zaprzestać picia. W najtrudniejszej fazie tej choroby osoba, która na nią cierpi, potrafi pić bez przerwy przez wiele dni. Nie da się lekami wyjść z alkoholizmy, ale można wspomóc farmakologicznie przetrwać bez alkoholu. Trzeba tylko zacząć od sprawdzonej detoksykacji, która postawi osobę uzależnioną na przysłowiowe nogi.

Gdzie skorzystać ze sprawdzonej detoksykacji?

sprawdzony detoks alkoholowy - WarszawaMożna próbować kontaktować się w tej sprawie z lekarzem pierwszego kontaktu, ale tutaj nie uzyskamy pomocy w pokonaniu wszystkich objawów odstawienia. Tym bardziej, że detoks wymaga połączenia wielu elementów takich jak wlewy witaminowe, środki uspokajające czy rozmowa z psychiatrą bądź psychologiem. Ale zacznijmy od tego dlaczego w ogóle stosuje się detoks? Jest on zalecany osobom, które po wielodniowym ciągu alkoholowym postanowiły zaprzestać picia. Alkohol w organizmie wytwarza toksyny, do których organizm bardzo szybko się przyzwyczaja. Gdy przestaje się pić to trzeba te toksyny wypłukać z organizmu, który jednocześnie może bardzo boleśnie domagać się nowych toksyn. Przerwać to błędne koło alkoholowe może właśnie sprawdzony detoks alkoholowy – Warszawa jest miastem, w którym działają najlepsze prywatne kliniki oferujące profesjonalną detoksykację. Detoks można zamówić sobie do domu, dzięki czemu bardzo szybko można taką pomoc uzyskać. Przyjeżdża wówczas lekarz, który po przeprowadzeniu wywiadu zaproponuje odpowiednią metodę detoksykacji. Na pewno jej początkiem będzie podanie pacjentowi kroplówki z witaminami, mikroelementami i elektrolitami, czyli tym wszystkim co organizm wypłukał przez długotrwałe spożywanie alkoholu. Detoks jest proponowany głównie tym, którzy po długim ciągu alkoholowym chcieliby błyskawicznie stanąć na nogi.

Choroba alkoholowa nie wybiera, bo może dopaść każdego. W symbiozie z alkoholem ludzie żyją przecież od tysiącleci. Wszystko jest dobrze, dopóki z alkoholu potrafi się korzystać z umiarem. Kiedy umiaru brakuje to potrzebny jest detoks. Pomaga on przerwać długie picie alkoholu i odzyskać swoje siły witalne. Detoks jest też okazją do tego, żeby na dobre skończyć z piciem. Ma się ku temu dobrą okazję i można się wesprzeć farmakologią.