You are currently viewing Płyty na meble do kuchni

Płyty na meble do kuchni

Mój tata od wielu lat prowadzi firmę stolarską. Tworzenie mebli od zawsze było wielka pasją, którą teraz może przekładać na zajęcie zarobkowe. Jak się okazuje, meble wykonywane na wymiar cieszą się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodych osób, które wprowadzają się do nowych mieszkań i domów. Zależy im wówczas na wysokiej jakości meblach, które będą idealnie dopasowane do wielkości pomieszczenia kuchennego w nabytym przez nich lokalu.

Najpopularniejsze płyty meblowe

płyty eggerStolarstwo towarzyszy mi do dziecka. Jak byłam małą dziewczynką lubiłam odwiedzać warsztat mojego taty, w którym ze zwykłych płyt powstawały niezwykłe meble. Tata prowadzi swoją działalność do dzisiaj. Większość zadań wykonują jednak za niego jego pracownicy. Klientów nie brakuje, tym bardziej, że w okolicy miejsca zamieszkania moich rodziców budowanych jest obecnie coraz więcej osiedli domów jednorodzinnych. Osoby, które się do tych domów wprowadzają, często szukają kogoś, kto pomoże im urządzić wnętrza. Najczęściej zlecają oni wykonanie na wymiar mebli kuchennych. Projekt mebli tworzony jest wówczas przez profesjonalnego projektanta mebli, który pracuje dla mojego taty. Oczywiście przy tworzeniu tego projektu biorą udział klienci. Ich najważniejszym zadaniem jest wybranie materiałów, z których mają być wykonane meble. Tata zauważył, że największą popularnością cieszą się w ostatnim czasie płyty egger, które są płytami z górnej półki. Są one odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak chociażby para wodna, której w kuchniach nie brakuje. Każdy klient dostaje próbnik wybranego przez siebie producenta płyt i ma za zadanie określić, jakiego typu kolor i fakturę chce widzieć na frontach szafek. Obecnie najczęściej wybierane są płyty egger, które imitują różne rodzaje drewna, w szczególności dębowego. Dużym plusem płyt egger jest to, że jest obecnie dostępna szeroka paleta barw oraz faktur. Każdy jest w stanie wybrać płyty egger, które są dopasowane do jego wymogów finansowych.

Dzięki temu, że mój tata prowadzi firmę stolarską, cały czas jestem na bieżąco z nowinkami meblarskimi. Okazuje się, że z roku na rok rośnie ilość klientów, którzy wolą zamówić meble do swojego domu, niż kupować gotowe ze sklepu. Coraz większą wagę przywiązuje się więc do jakości. Firma mojego taty najczęściej wykonuje meble kuchenne, a do najchętniej wybieranych płyt należą te, które wizualnie imitują drewno.