You are currently viewing Płaszcze na okres przejściowy

Płaszcze na okres przejściowy

Jesień lub wczesna wiosna to taki czas w pogodzie, w którym nie dokuczają nam duże mrozy, ale temperatura na dworze jeszcze nie jest za wysoka i potrzebujemy dość ciepłych ubrań. Na ten okres polecane są więc okrycia wierzchnie przejściowe, które nie grzeją bardzo mocno, ale zapewniają optymalne zabezpieczenie przed chłodem. Najpopularniejszymi okryciami wierzchnimi tego typu są oczywiście kurki, chociaż w kolekcjach nie brakuje też bardzo modnych płaszczy.

Miękki materiał z alpak

damski płaszcz z alpakiCoraz więcej kobiet preferuje elegancki strój na co dzień, do pracy czy na inne wyjścia. Na porządku dziennym są na dzień dzisiejszy wszelkiego rodzaju sukienki, spódniczki, czy też eleganckie komplety ze spodniami. Do takich ubrań warto dopasować odpowiednie okrycie wierzchnie. Panie zazwyczaj decydują się na płaszcze. Największym wyzwaniem okazuje się często wybór okrycia wierzchniego na jesień i wiosnę. Takie przejściowe ubrania występowały do tej pory głównie w postaci kurtek, tradycyjnych lub skórzanych. Od jakiegoś czasu, jednak, w kolekcjach zarówno tych wiosennych, jak i jesiennych, znaleźć możemy damski płaszcz z alpaki, który nie tylko jest ciepły, ale też przyjemny w dotyku. Płaszcze takie wykonane są z wełny alpak, czyli peruwiańskich lam. Materiał ten barwiony jest na różne kolory, przy czym barwienie to nie wpływa na jego miękkość. Materiał z wełny alpak porównywany jest do jakże popularnego kaszmiru. Okazuje się, jednak, że materiał z wełny alpak jest sztywniejszy, przez co bardziej wytrzymały. Przy tym jego cena jest bardzo konkurencyjna, więc ubrania z alpak są tańsze, niż te z kaszmiru. Płaszcze z alpak z sezonu na sezon pojawiają się w coraz to nowszych krojach i na pewno każda pani znajdzie dla siebie idealne płaszcz na sezon wiosenny lub jesienny. Płaszcze te nie tylko są ciepłe, ale też bardzo eleganckie. 

Elegancki płaszcz kobiecy występuje w różnych wersjach, również w tych dedykowanych na okres wiosenny lub jesienny. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się płaszcze wykonane z wełny z alpak. Materiał ten jest ciepły i bardzo przyjemny w dotyku. Idealnie nadaje się na okres przejściowy, kiedy to nie jest bardzo zimno jak zimą, ale też nie ma jeszcze temperatury powyżej dziesięciu stopni. Wśród różnych krojów, każda kobieta znajdzie idealny płaszcz dla siebie.