You are currently viewing Piżama dla dziecka

Piżama dla dziecka

 

Z pewnością każde dziecko ma swoje łóżeczko z ulubioną pościelą i maskotkami, do których się przytula. Sen dla dziecka jest bardzo ważny, dlatego też warto zadbać żeby miał miękkie posłanie i przyjemną w dotyku piżamkę.

Z czego powinna być uszyta piżama dziecięca?

piżamy dziecięceWszystkie dzieci lubią się przytulać do miękkich materiałów, bo są przyjemne w dotyku. Każda mama wybierają ubranka dla swojego malucha, przede wszystkim patrzy na skład tkaniny, z której jest wykonana odzież. Jest to konieczne, ponieważ nie wszystkie ubranka są wykonane ze stu procentowej bawełny, a tylko taka jest bezpieczna dla delikatnej skóry dziecka. Nie tylko ubrania, ale też pościel, czy kocyki powinny być wykonane z takich tkanin. Jeżeli chcemy, aby nasz maluch miał długi i spokojny sen, to trzeba mu zapewnić piżamy dziecięce z najlepszych gatunkowo tkanin. Nie należy kupować modeli, które poza bawełną posiadają poliester, elastan, ponieważ mogą one podrażniać delikatną skórę maluszka. Piżamy dla niemowlaków są najczęściej w formie pajacyków rozpinanych z przodu, a dla starszych dzieci mogą one być w formie podkoszulka i spodenek. Piżama nie może być zbyt gruba, ponieważ dziecko będzie się w niej pociło, bo jeszcze na sobie będzie miało warstwę kołdry, lub koca. Na zimę najlepsze będą flanelowe piżamy, które poza tym, że są miękkie, to jeszcze świetnie grzeją. Maluchy często przez dłuższy czas w nich chodzą zanim zostaną położone do łóżka. W takiej piżamie na pewno nie zmarzną, gdyż jest dopasowana.

Piżamy dla dzieci są dostępne w rozmiarach od czterdzieści do momentu, aż staną się nastolatkami. Różnią się jedynie fasonem i modelem. Poza pajacykami, piżamy mogą mieć krótki, lub długi rękaw oraz nogawki do kostek, połowy łydki i do kolan. Z pewnością jest to ważny element garderoby.