You are currently viewing Piękne akcesoria  dla florystek

Piękne akcesoria dla florystek

Każda dobrze prosperująca kwiaciarnia posiada zawsze świeże kwiaty oraz piękne akcesoria do bukietów i nie tylko. W takich kwiaciarniach znajdziemy i kwiaty w doniczkach, i modne ostatnio lasy w szkle, a także różne akcesoria florystyczne dla kwiaciarek. Są to ważne elementy dekoracyjne ponieważ zainteresowanie na nie ciągle wzrasta.

Czy akcesoria dla kwiaciarek są drogie?

akcesoria florystyczne dla kwiaciarekKażda kwiaciarka przy tworzeniu pięknych kompozycji potrzebuje wielu dodatków. Jeśli tworzy dekoracje dla dzieci komunijnych musi posiadać zarówno białe wstążki, białe kwiaty oraz szereg innych dodatków, które kojarzą się z I-wszą Komunią Świętą. Jeśli natomiast zbliża się 1 listopad i Wszystkich Świętych, to w kwiaciarni przeważają palmy, choinki na wieńce oraz znicze. Akcesoria florystyczne dla kwiaciarek to również sprzęt, który jest potrzebny do wykonania różnych aranżacji florystycznych. Bez porządnych narzędzi typu nożyce lub sekator się na pewno nie obejdzie przy tworzeniu dużych palm np. pogrzebowych. Do nich też są potrzebne dodatki typu czarne lub złote wstążki, na których można napisać ostatnie słowa. Różnego rodzaju dodatkami dla każdej kwiaciarki są tez dodatki, które klient nie widzi na pierwszy rzut oka. Są to np. gąbki florystyczne, dobrze ukryte wewnątrz bukietu lub uchwyty do świec, które są schowane w wieńcu adwentowym. Oprócz takich akcesoriów florystycznych mamy także naturalne dodatki. Należą do nich orzechy, szyszki, suche trawy lub zioła. Są one wykorzystywane zarówno do bukietów jak i różnego rodzaju stroików. Ponad to w każdej kwiaciarni, w której tworzy się piękne ozdoby na pewno przyda się pistolet na klej na gorąco. Dzięki niemu, w niewidoczny sposób są łączone różne nawet najmniejsze ozdoby. Cena takich dodatków zależy od ich rodzaju. Jeśli do bukietu mamy dołączone drewniane serduszko lub przyklejone kilka biedronek na listki to jest to koszt kilku złotych. Jeśli natomiast do bukietu dołączamy łańcuch z perełek lub cyrkonii to koszt będzie kilkudziesięciu złotych.

Wszystkie akcesoria florystyczne dla kwiaciarek są potrzebne im do wykonywania ich pracy. Zarówno nożyce do kwiatów jak i małe dodatki do bukietów, powinny być dobrej jakości. Cena różnych dodatków zależy właśnie od ich jakości. Każda dobrze wyposażona kwiaciarnia powinna mieć w ofercie kilka pięknych dodatków florystycznych.