You are currently viewing Panele 3d – co to takiego?

Panele 3d – co to takiego?

Sposobów na oryginalne wykończenie wnętrza jest wiele. Jednym z bardziej efektownych okazują się być panele wypukłe, czyli tak zwane 3d. Mogą być wykonane z takich materiałów jak drewno, gips, beton. PCV, MDF lub pianki poliuretanowej. Wyżej wymienione przytwierdzane są do pionowych powierzchni we wnętrzach. Jeśli zamontuje się je obok siebie mogą tworzyć przestrzenny wzór. W tym artykule przedstawiono wiele istotnych informacji na temat paneli 3d.

Ściany 3d – ważne informacje

panele 3DWybierając najlepsze panele 3d do danego pomieszczenia należy przede wszystkim dokonać odpowiednich pomiarów. Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji, z jakiego materiału powinny być wykonane. Tak jak wspomniano na wstępie opcji jest wiele, dlatego też każdy bez większej trudności znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Tego typu panele dostępne są w różnych kolorach i odmiennych fakturach. Można je wykorzystać nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również biurowych. Co istotne, ściany 3d są nie tylko efektowne, ale również i trwałe. Potwierdzają to zarówno producenci jak i użytkownicy tego typu rozwiązań. Warto mieć na względzie fakt, że najlepiej sprawdzają się one we wnętrzach nowoczesnych, loftowych, a także minimalistycznych. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwe w montażu. Ten rodzaj paneli może występować w jednolitej formie lub posiadać liczne zdobienia.

Podsumowując – stosowanie paneli 3d z całą pewnością pomoże uczynić wnętrze bardziej atrakcyjnym. Ze względu na ich dużą dostępność na rynku bez trudności można je dopasować do danego pomieszczenia. Ściany 3d są efektowne, a każde wnętrze nimi wypełnione zrobi duże wrażenie na każdym, kto je odwiedzi. To absolutny hit wśród materiałów wykończeniowych i jeden z najchętniej wybieranych produktów przez dekoratorów wnętrz.