You are currently viewing Panel akustyczny do studia

Panel akustyczny do studia

 

Miłośnicy muzyki, tak zwani audiofile, przyznają mi rację, że słuchanie muzyki na dobrym sprzęcie jest o niebo lepsze, niż na sprzęcie z niższej półki. Niestety nawet najlepszy sprzęt nie zapewni nam dobrego odsłuchu jeśli muzyka nie została nagrana w odpowiednich warunkach, więc to od momentu nagrywania piosenki trzeba zacząć.

Jak stworzyć dobrą akustykę?

panele akustyczne dekoracyjne drewnianeTalent talentem, ale odpowiedni sprzęt i studio także są potrzebne. Co prawda w dzisiejszych czasach mamy mikrofony, które wygłuszają wszelakie szumy i zanieczyszczenia dźwięku, ale to także ma swoje granice. Nawet najlepszy mikrofon nie zdziała cudów. Właśnie z tego powodu kabina w której nagrywane są piosenki jest idealnie wygłuszona. Dzięki temu nagrywany dźwięk jest dużo lepszej jakości, co daje nam bardzo dobre brzmienie. Kabinę wygłuszyć można na kilka sposobów. Jednym z najpopularniejszych jest wyłożenie kabiny panelami akustycznymi. Dzięki takim panelom studio jest nie tylko dobrze wygłuszone, ale także dobrze wygląda. Panele akustyczne dekoracyjne drewniane wyglądają naprawdę dobrze, a przede wszystkim doskonale spełniają swoją funkcję. Taki panel akustyczny ma za zadanie nie tylko wygłuszenie pomieszczenia, ale także zredukowanie do zera efektu echo. W kabinie do nagrywania nie ma zbyt dużo przedmiotów przez co bardzo często mamy problem z odbijającym się od ścian dźwiękiem, co psuje jakość nagrania, a dzięki panelom akustycznym możemy o tym zapomnieć.

Najlepszym miejscem do zakupu wyżej opisanych paneli jest internet. Pierwsze co musimy zrobić to zmierzyć powierzchnię studia, aby określić ile paneli będziemy potrzebować, a następnie wystarczy zamówić je z jednej ze stron internetowych. Zakup takich paneli nie wymaga od nas dużego budżetu, ponieważ panele są dość tanie.