You are currently viewing Pancerne szafki na dokumentację

Pancerne szafki na dokumentację

Dokumentacja zastrzeżona była objęta dodatkowymi zasadami bezpieczeństwa, i nie mogła być składowana w miejscu w którym dostęp do niej miały osoby niepowołane. Zwykłe metalowe szafy do archiwum nie spełniały żadnych norm bezpieczeństwa, dlatego do tego rodzaju dokumentacji nie mogły być zastosowane. Zamiast nich, w archiwum niejawnym zostały przez nas zastosowane zabezpieczone szafki na dokumenty.

Zabezpieczona szafka pancerna na dokumenty

szafki pancerneWymogi ustawowe dotyczące przechowywania dokumentacji niejawnej były bardzo wysokie, niemal tak jak przechowywanie broni służbowej, więc i szafy do składowania takowej dokumentacji musiały być odpowiednio dobrze zabezpieczone. Nasze szafki pancerne należały do mniejszych modeli, które służyły do składowania niewielkich ilości najbardziej wrażliwej dokumentacji, i przypominały nieco bardziej ogólnodostępne sejfy. Były one jednak o wiele bardziej wytrzymałe, gdyż zewnętrzna skorupa nie mogła być otwarta bez użycia środków chemicznych czy materiałów wybuchowych, z racji ogromnej odporności na uszkodzenia. Zabezpieczenia szafek składały się z elektronicznego zamka połączonego z czytnikiem karty dostępowej, więc każdorazowy dostęp do zawartości wymagał posiadania zarówno karty, jak i kodu odbezpieczającego. Jakakolwiek próba otwarcia sejfu bez posiadania któregoś z owych dwóch elementów wywoływała natychmiastowy alarm na obiekcie, gdyż szafki podłączone były do systemu alarmowego siedziby firmy. Szafki te były na stałe przytwierdzane do podłoża, więc mimo iż były one lżejsze niż standardowe sejfy o identycznych rozmiarach, poruszenie ich z miejsca nie było możliwe bez usunięcia mocowań. Wnętrze szafek, mimo ich niewielkich rozmiarów, było bardzo przestronne i dobrze zaplanowane, więc nawet większe ilości dokumentacji mogły być w owych szafkach przechowywane bez obaw o brak miejsca.

Dodatkowo, wszystkie szafki posiadały szczelne zamknięcia, uniemożliwiające zawilgocenie zawartości lub uszkodzenie przez nadmierne zakurzenie. Było to niezwykle przydatne podczas przechowywania dokumentów które nie mogły być odzyskane, gdyż ich kopiowanie było zabronione. Szafki te pojawiały się w ofertach większości sklepów i hurtowni prowadzących sprzedaż artykułów bezpieczeństwa, zazwyczaj będąc w bardzo przystępnym przedziale cenowym.