You are currently viewing Odświeżanie naszego lakieru

Odświeżanie naszego lakieru

Każdy właściciel samochodu co jakiś czas poświęca czas aby go wyczyścić. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu nasze auto jest bardziej zadbane, a my mamy lepszy komfort jazdy. Dzięki temu odczuwamy mały dyskomfort, a długie trasy są przyjemniejsze. Również w naszym życiu pojawiają się takie momenty kiedy chcemy aby nasze auto prezentowało się idealnie. Nim może być ślub członka naszej rodziny. Jednak korzystanie ze zwykłej myjni samochodowej daje efekt z którego nie jesteśmy do końca zadowoleni.

Nakładanie efektywnego wosku

dobry wosk soft99 fussoNa lakierze pojawiają się smugi i zacieki. Dlatego zaraz po wyjeździe z myjni samochód wcale nie jest czysty. W takim przypadku warto dodatkowo stosować swój wosk. Jest to substancja, która przede wszystkim będzie tworzyła cienką warstwę ochronną na naszym lakierze. W praktyce jest to spora ochrona przed kwaśnymi deszczami czy intensywnymi promieniami słonecznymi. W końcu każdy z nas widział wiele modeli samochodów, które po pewnym czasie użytkowania straciły na swojej atrakcyjności. Tutaj dobry wosk soft99 fusso ma szansę ją skutecznie przywrócić. Oczywiście w momencie nakładania wosku można liczyć na ciekawy efekt. Nasz lakier będzie zwyczajnie lśnił. Dlatego nasze auto może wydać się młodsze niż jest w rzeczywistości. Ten efekt przydaje się też w momencie sprzedaży. Istnieje większa szansa, że ktoś zwróci uwagę na dane ogłoszenie. Jeżeli chodzi o rynkowe ceny wosku to są zróżnicowane i zależą od pojemności. Mniejsze opakowanie nabędziemy już za osiemdziesiąt złotych, jednak te większe to wydatek z rzędu stu pięćdziesięciu złotych. Często w komplecie od razu otrzymamy aplikator do nakładania i ściereczki z mikrofibry. Dzięki temu taki zestaw nadaje się na dobry prezent dla naszych bliskich. Samo nakładanie też nie stanowi większego kłopotu i można to robić za pomocą automatycznej polerki bądź ręcznie.

Efekt końcowy i tak będzie zaskakujący. Warto jednak kierować się jedną zasadą, która dotyczy czystości samochodu. Wosku nie możemy nakładać na zabrudzone powierzchnie i trzeba dopilnować aby poszczególne elementy nie były obklejone ziemią czy drobinkami piasku. Dla pewności można przed nakładaniem wosku karoserię przetrzeć zwykłym papierem bądź szmatką. Dopiero potem warto starannie nakładać kupiony przez nas wosk.