You are currently viewing Nowoczesne urządzenie do laseroterapii

Nowoczesne urządzenie do laseroterapii

Lasery powszechnie stosowane są w wielu dziedzinach przemysłu, a także w medycynie i w branży beauty. W medycynie znajdują zastosowanie w zabiegach rehabilitacyjnych i fizykoterapii. Wykazują bowiem intensywne oddziaływanie na tkanki, przyspieszają procesy regeneracyjne i zapobiegają stanom zapalnym.

Terapeutyczne wykorzystanie laserów

urządzenia do laseroterapiiLaseroterapia znajduje zastosowanie także w dermatologii i kosmetologii. Praktycznie w każdym gabinecie kosmetycznym oraz w gabinetach rehabilitacyjnych wykorzystywane są urządzenia do laseroterapii, ze względu na swoje szerokie spektrum działania na tkanki. Najczęściej urządzenia generujące światło z zakresu podczerwieni lub światła diodowego. Umożliwiają stymulację tkanek objętych stanem zapalnym lub likwidują niedoskonałości skóry. Aparaty do laseroterapii wyposażone są w sondy laserowe i głowice o różnej budowie. Mogą być to sądy punktowe, prysznicowe, a także skanery laserowe. Urządzenia wykorzystują najnowocześniejsze technologie z możliwością dostosowania parametrów do indywidualnych potrzeb pacjenta. Intuicyjny interfejs i możliwości oprogramowania dają gwarancję wysokiej jakości zabiegu oraz bezpieczeństwa. Wiele urządzeń posiada wbudowaną bazę gotowych procesów terapeutycznych. Umożliwiają również użytkownikom tworzenie własnych programów.

Urządzenie zbudowane są z wysokiej jakości materiałów, posiadają wszystkie atesty oraz certyfikaty medyczne niezbędne do codziennego użytkowania. Laseroterapia stosowana jest w przypadku wielu schorzeń. Wykorzystywana jest w wielu dziedzinach medycyny, kosmetologii, dermatologii, stomatologii oraz laryngologii. Urządzenia różnią się między sobą parametrami i działaniem wiązki światła. Na rynku dostępna jest szeroka gama urządzeń przeznaczonych do konkretnych działań.