You are currently viewing Niezawodne wskazówki przy wyborze materaca

Niezawodne wskazówki przy wyborze materaca

 

Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest wybór dobrego materaca. Ludzie miewają problemy ze zdrowiem. Niekiedy są to poważne problemy z kręgosłupem, ale nawet stres w pracy może niekorzystnie wpływać na samopoczucie w ciągu dnia. Również z wiekiem mogą zmieniać się preferencje dotyczące wygody i chęci wypoczęcia na twardszym i miększym materacu. Dla każdego, kto nie wie, jaki materac chce, w Internecie znajdzie wiele porad na ten temat.

Wygodny materac dla par

niezawodny materac 160x200 - jaki wybraćNie warto oszczędzać na zdrowiu. Może się okazać, że przez nasz zły wybór materaca możemy nabawić się jeszcze większych problemów zdrowotnych niż mieliśmy i przez to nie przesypiać nocy i za dnia być ospałym i ociężałym. Już od narodzin każde dziecko, na miarę możliwości rodziców, powinno sypiać na nowym i wygodnym materacu, który go nie uczuli i nie sprawi, że pociecha będzie miała problemy z kręgosłupem. To samo tyczy się dorosłych. Najczęściej single wybierają łóżka pojedyncze, czyli takie o standardowych rozmiarach do łóżka pojedynczego. Pary, które chcą spać w łóżku małżeńskim na jednym materacu muszą pójść na kompromis i wybrać odpowiedni wkład do ich łoża. Wiadomo, że na tak duży materac jest również mało prześcieradeł, ale to nie zniechęca ich żeby kupić niezawodny materac 160×200 – jaki wybrać? To zależy głównie od wagi śpiących osób. Najważniejsze jest żeby pokrowiec, jak i sam wkład był hipoalergiczny i na tyle przewiewny, że nie zalegałyby drobnoustroje ani materac nie zachodził wilgocią. Dla wygody i solidnego odpoczynku, również przy tak dużym rozmiarze materaca można liczyć na model z właściwościami medycznymi. Takie materace mają wydzielone strefy dla komfortu każdej z części ciała i przy tym materac się nie odkształca. Także pianka termoelastyczna pomaga w dostosowaniu zagłębienia do leżącego. W dobrym materacu o wymiarach 160×200 cm dobrze gdyby od spodu kręgosłup był wspierany także przez piankę wysoko-elastyczną. Jest wytrzymała i odporna, a do tego lekka i dzięki niej można mieć dwustronny materac.

Największą wygodą w dużych materacach przeznaczonych dla dwóch osób jest możliwość zdjęcia pokrowca dzięki zamkowi błyskawicznemu i wyprania go w pralce. Jest to duża wygoda, szczególnie, gdy ma się dzieci. Każdy, kto wie jakiego materaca potrzebuje może cieszyć się z przespanej nocy i możliwości wypoczynku w trakcie snu, dlatego w wielu sklepach można pytać o pomoc doradcy, który pomoże w wyborze odpowiedniego modelu.