You are currently viewing Najlepszy żłobek w Krakowie

Najlepszy żłobek w Krakowie

Posiadanie dzieci nie jest trudne, ale za to ich wychowanie jest ciężka sprawą. To w maga nie tylko cierpliwości, zaangażowania, czasu, ale też pomysłu. Dzieci nieustannie się rozwijają od pierwszego dnia życia, dlatego warto je wspierać i pomagać. Też w tym celu zostały stworzone różne placówki edukacyjno – wychowawcze.

Czy warto zapisywać dziecko do żłobka?

żłobek w krakowie z wolnymi miejscamiPierwsze lata życia dziecka są wyjątkowe, tym bardziej, że noworodki i niemowlęta najszybciej się rozwijają. Przeważnie do ukończenia dwunastego miesiąca życia, większość dzieci pozostaje pod opieką mamy gdyż korzysta ona z urlopu macierzyńskiego. Jednakże później wielu rodziców stoi przed  dylemat czy iść do pracy czy wziąć urlop wychowawczy i pozostać z dzieckiem w domu. Jeżeli mają babcie czy też wynajmą opiekunkę, która się zajmą maluchem, to najczęściej wracają do pracy, ale również mogą posłać malucha do żłobka. Żłobek w Krakowie z wolnymi miejscami możemy znaleźć w sieci na stronie udostępniającej takie informacje. Jest to placówka nieobowiązkowa, do której przeważnie posyłane są dzieci które skończyły już osiemnaście miesięcy. Na pewno podjęcie decyzji o posłaniu dziecka do żłobka nie jest proste, ale często konieczne, kiedy rodzice wracają do pracy. Wybór placówki najczęściej pada na najbliżej położoną miejsca zamieszkania lub też miejsca pracy rodziców, aby można było je bez problemu zaprowadzić i przyprowadzić do domu. Rodzice mają do wyboru placówki publiczne lub niepubliczne. Główna różnica między nimi polega na płatności za pobyt dziecka, gdyż w publicznych jest to głównie koszt wyżywienia i kilku godzin w ciągu dnia, które maluch spędza w placówce. Natomiast żłobki prywatne są w całości finansowane ze środków rodziców. Najczęściej jest to czesne w wysokości kilkuset złotych plus wyżywienie i ewentualne zajęcia dodatkowe. 

W całej Polsce działa nawet kilkaset żłobków, które każdego roku przyjmują do siebie po kilkudziesięciu nowych maluchów. Wbrew pozorom jest duże zainteresowanie nimi, ponieważ dzieci mają tam zapewnioną świetną opiekę, wszechstronny rozwój i co najważniejsze, kontakt z rówieśnikami. Oczywiście może sie to też wiązać z częstymi chorobami, ale jednak korzyści płynące z zapisania malucha do żłobka są znacznie większe i docenia to wielu rodziców.