You are currently viewing Najlepszy olej do broni

Najlepszy olej do broni

Regularna konserwacja broni palnej przeznaczonymi do tego olejami to zawsze dobry pomysł. Oleje pozwalają zabezpieczyć mechanizm broni przed zatarciem, zmniejszyć możliwość wystąpienia nalotów rdzy po kontakcie z wodą, a nawet ograniczyć niszczenie podzespołów z racji zużycia. Nawet najtańszy olej będzie dobrym wyborem do broni wykorzystywanej rekreacyjnie.

Profesjonalny olej do konserwacji broni służbowej

olej w pianceW jednostce nie stosujemy jednak taniego, średnio skutecznego oleju, gdyż w trakcie pracy nasza broń narażona jest na znacznie gorsze warunki pogodowe oraz uszkodzenia niż jakakolwiek broń cywilna. Zalanie, zakurzenie czy wręcz zasypanie piachem to dość częste zjawiska w naszej pracy, więc i preparaty do konserwacji jakie stosujemy do czyszczenia broni muszą mieć najwyższy poziom i skuteczność by poradzić sobie z najtrudniejszymi zadaniami podczas konserwacji broni. Stosowanym przez nas preparatem jest olej w piance, wprowadzanej prosto do mechanizmu broni nawet w trakcie zadań, choć również używanej do czyszczenia podzespołów po rozłożeniu broni na elementy składowe w warunkach warsztatowych. Olej ten jest znany przede wszystkim z bardzo wysokiego czynnika czyszczącego, który usuwa natychmiast niemal wszystkie zabrudzenia, naloty rdzy czy osady spalinowe z wnętrza broni.

Preparat konserwacyjny, zawarty w oleju, tworzy natomiast wodoodporną warstwę na metalowych elementach broni i zapobiega ponownemu rdzewieniu, ale również w ograniczonym stopniu zmniejsza tarcie, a tym samym zużycie części ruchomych w dowolnym rodzaju broni. Dla większości rekreacyjnych strzelców owy olej może okazać się zbyt silny i zbyt drogi. Strzelcy sportowi oraz mundurowi doceniają jednak jego ogromną skuteczność, która jest głównym wyznacznikiem ceny.