You are currently viewing Najlepsze plisy domowe

Najlepsze plisy domowe

Zasłony do okien są przy obecnych temperaturach niezbędne, zwłaszcza wszędzie tam gdzie okna skierowane są na południe, a tym samym wystawione na największe nasłonecznienie. Zasłony rolowane i plisy okienne są najczęściej wykorzystywane, gdyż należą do najwygodniejszych, a jednocześnie do najskuteczniejszych. Zwłaszcza te ostatnie są coraz częściej wybierane do prywatnych domów, gdyż uważane są przez właścicieli za najlepszy rodzaj zasłon jaki można dostać.

Najlepsze rolety plisowane do prywatnego domu

plisy w warszawieRolety plisowane mają tą przewagę nad normalnymi zasłonami rolowanymi iż mogą być nie tylko podnoszone, ale również opuszczane, i regulowane w znacznie większym stopniu niż normalne rolety, czy jakiekolwiek inne zasłony. Są one równie funkcjonalne co rolowane rolety, gdyż można je przymocować tymczasowo do ramy okiennej jak i zamontować na stałe, a obydwa te rozwiązania są równie często widywane w prywatnych domach. Możliwość montażu tymczasowego jest o tyle atrakcyjna iż wiele osób które wynajmują mieszkania nie decyduje się na montaż stałych zasłon. Najlepsze plisy w Warszawie można dostać w marketach budowlanych, jak i u samych producentów, a u tych ostatnich zawsze jest zdecydowanie bardziej zróżnicowana oferta, obejmująca ogromną ilość rolet. Plisy mogą być wykonane z bardzo cienkiego materiału, jak również i z tworzyw całkowicie przesłaniających światło słoneczne. Warianty posiadające zewnętrzną powłokę, wykonaną z aluminiowego tworzywa są ostatnio najpopularniejsze, gdyż odbijają większą część światła słonecznego, a tym samym nie powodują nagrzewania się wnętrza pomieszczenia w tak dużym stopniu w jakim ma to miejsce w przypadku zastosowania normalnych rolet okiennych.

Takie rolety są oczywiście nieco droższe niż najbardziej typowe okienne zasłony rolowane, aczkolwiek komfort i skuteczność w zaciemnianiu pomieszczeń w zupełności wystarczają jako wyznacznik wyższej ceny. Można je dostać w imponującej gamie kolorów i wykończenia, a coraz więcej producentów oferuje możliwość stworzenia rolet z własnym wzorem czy obrazem naniesionym na powierzchnię. Jest to atrakcyjne dla wielu osób preferujących dokładną personalizację wyglądu wnętrza i przystosowanie każdego elementu do prawidłowego komponowania się z otoczeniem.