You are currently viewing Najlepsi producenci domów

Najlepsi producenci domów

Postawienie własnego domu jest celem do osiągnięcia dla wielu osób, jednakże niewielu się to udaje. Głównie przyczyną tego jest brak wystarczającej ilości środków finansowych, ale też czasu bądź umiejętności budowlanych.

Jaki powinien być drewniany domek?

producenci domów drewnianychMówiąc o materiałach budowlanych, przeważnie mamy na myśli stał, cegły, beton czy piasek, gdyż wykorzystuje się je niemalże w każdej budowie. Jednakże są one drogie i też nierzadko ciężko dostępne, co sprawia, że wiele osób szuka alternatywnych rozwiązań. Poza standardowymi modelami domów, na rynku coraz częściej możemy spotkać domy z bali, które choć są drewniane, to jednak różnią się od standardowych domów z drewna. Producenci domów drewnianych wykorzystują do budowy specjalne bale pochodzące z wyselekcjonowanych odmian drzew, które zapewniają doskonała izolację w każdych warunkach. Tylko prawdziwe domy z bali, które mają odpowiednią grubość ścian, nie wymagają specjalnego ocieplenia, ponieważ same w sobie są świetną warstwą izolacyjną. Oczywiście dom musi być dobrze wykonany, aby w zimie nie dostała się do wnętrza wilgoć oraz chłód. Jeżeli chodzi o ogrzewanie domu z bali, to najczęściej jest stosowany kominek z instalacją rozprowadzającą ciepło po całym budynku. Taki dom może być wykorzystywany jako model letniskowy, ale również jako całoroczny mieszkalny. Cena za metr kwadratowy, to od dwóch do nawet pięciu tysięcy, gdzie na ostateczną cenę wpływa jego metraż, konstrukcja, zastosowanie pokrycia dachowego czy rozmiar okien i drzwi.

Nie ma jednego uniwersalnego domku z drewna, ponieważ każdy ma swój urok oraz nieco inne wady i zalety. Na pewno drewniane domy są dziś przyszłością w budownictwie, ponieważ są tańsze od konkurencji, ekologiczne i ekonomiczne w użytkowaniu.