You are currently viewing Montaż instalacji słonecznych

Montaż instalacji słonecznych

Produkcja energii elektrycznej to tematyka bardzo popularna w ostatnim czasie. Trzeba przyznać, że rachunki za dostawę energii elektrycznej do naszych domów często są bardzo wysokie. W związku z tym chętnie sięgamy po rozwiązania, dzięki którym możliwe będzie ich zmniejszenie. Bez wątpienia jednym z ciekawszych rozwiązań może być zainwestowanie w instalacje fotowoltaiczne.

Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne

instalacje fotowoltaiczne - Toruń i okoliceEnergia elektryczna w Polsce produkowana jest przede wszystkim przez spalanie różnych materiałów opałowych. W elektrowniach cieplnych głównie wykorzystuje się węgiel lub też biomasę. Warto jednak zauważyć, że obecnie coraz większą popularność zyskują alternatywne źródła energii. Do takowych zaliczyć można chociażby instalacje fotowoltaiczne – Toruń i okolice to region, w którym szczególnie łatwo dostrzec możemy rosnącą popularność takich rozwiązań. W instalacjach fotowoltaicznych oczywiście najważniejszymi elementami są panele zwane także ogniwami. Padające na nich światło słoneczne powoduje, że niesione wraz z nim fotony dokonują wybijania elektronów z płytek krzemowych znajdujących się w panelach fotowoltaicznych. W efekcie za tymi płytkami powstaje napięcie elektryczne. Prąd produkowany w taki sposób jest prądem stałym. W związku z tym same panele fotowoltaiczne to nie wszystko co należy zastosować by produkować darmowy prąd, który będzie można w domu wykorzystać. Koniecznym dodatkowym elementem całej instalacji jest również falownik zwany także inwerterem. Dokonuje on zamiany prądu stałego w prąd zmienny. Obecnie firmy zajmujące się montażem instalacji fotowoltaicznych najczęściej doradzają nam jaki dokładnie falownik należałoby wybrać w naszym przypadku. Należy pamiętać, że decydując się na montaż fotowoltaiki będziemy mogli otrzymać długoletnią gwarancję na całą instalację. Dodatkowo warto podkreślić, że niektóre z firm oferują bezpłatną usługę serwisową i przegląd techniczny raz do roku.

Obecnie instalacje fotowoltaiczne zaliczane są do najbardziej wydajnych i jednocześnie najbardziej popularnych alternatywnych źródeł energii. Jeśli tylko chcemy to możemy już dziś skontaktować się z firmą zajmującą się montażem tego typu rozwiązań. Cały proces montażu instalacji fotowoltaicznych trwa bardzo krótko i najczęściej nie zajmuje on więcej niż jednego dnia.