You are currently viewing Metody leczenia alkoholików

Metody leczenia alkoholików

Uzależnienia są poważnym problemem w obecnych czasach, dotykają one ludzi o różnym statusie społecznym i materialnym. Jednym z powszechniejszych nałogów jest alkoholizm, który objawia się uzależnieniem psychicznym i fizycznym. Picie ma na celu poprawę samopoczucia osoby chorej. Sięganie po napoje wysokoprocentowe powoduje wzrost tolerancji na alkohol. Nałogowe picie może powodować szereg problemów fizycznych i psychicznych.

Terapia pomaga osobom uzależnionym od alkoholu

zalecane leczenie alkoholizmu we WrocławiuWyniszcza organizm, powoduje upośledzenie codziennego funkcjonowania. Osoby chore często zmagają się z zaburzeniami pamięci i koncentracji, mają problemy z nastrojem, pojawiają się o nich majaczenia i halucynacje. Nałogowe picie upośledza funkcjonowanie wielu organów wewnętrznych, może powodować śmierć. Bardzo ważne jest, by jak najszybciej uświadomić sobie problem, a także skorzystać ze specjalistycznego leczenia. Dzięki temu istnieje duża szansa na wyjście z nałogu. W wielu placówkach oferowane jest profesjonalne i zalecane leczenie alkoholizmu We Wrocławiu z pomocy mogą skorzystać osoby w różnym wieku. Pierwszym krokiem zazwyczaj jest detoksykacja organizmu, która ma za zadanie pozbycie się szkodliwych substancji, które dostarczone zostały do organizmu wraz z napojami w wysokoprocentowymi. Specjalne kroplówki wodno-elektrolitowe łagodzą objawy zespołu abstynencyjnego, poprawiają samopoczucie pacjentów. Leczenie alkoholizmu może odbywać się na oddziałach zamkniętych, a także przy pomocy terapii ambulatoryjnej. Wykorzystuje się tutaj psychoterapię, której zadaniem jest uświadomienie pacjentom choroby, a także zwiększenie ich chęci do walki z nałogiem. Specjaliści często wykorzystując leki doustne i dożylne, które nawadniają organizm, dostarczają witamin i minerałów, działają przeciwdrgawkowo, uspokajająco i nasennie. Często farmakologia łączona jest z terapią, gdyż tylko wówczas można osiągnąć pożądane rezultaty. Leczenie nałogów nie jest łatwe, wymaga silnej woli i samodyscypliny.

W dobrych poradniach odwykowych można uzyskać specjalistyczną pomoc. Terapia ma za zadanie uświadomienie problemu, a także zmotywowanie chorego do abstynencji. Sposób leczenia powinien być zawsze dostosowany do stopnia zaawansowania problemu. Wsparcie psychologiczne, a także leczenie farmakologiczne mają za zadanie pomóc pacjentom, poprawić ich zdrowie psychiczne i fizyczne, nauczyć sposobów rozwiązywania problemów emocjonalnych i społecznych. Dzięki temu łatwiej im zachować trwałą abstynencję.