You are currently viewing Meble do szkół

Meble do szkół

Wybór odpowiednich mebli do szkoły jest kluczowy, gdyż będzie z nich korzystać codziennie nawet kilkaset osób. Ważne jest także to, aby przetrwały one co najmniej kilka lat. Jakie meble będą najlepsze i na co trzeba zwrócić uwagę przy ich doborze? Postaram się przedstawić kilka porad dotyczących tego tematu. 

W jakie meble powinna zaopatrzyć się szkoła?

meble szkolneMeble w każdej szkole zazwyczaj wygląda podobnie. Dzieje się tak dlatego, że meble szkolne muszą spełniać pewne wymogi, które określone są poprzez wprowadzenie specjalnej dyrektywy. Według niej krzesła i stoły należy odpowiednioo dobrać do wieku oraz wzrostu dzieci, które będą z nich korzystać. Wymiary mebli oznaczone są specjalnymi kolorami, na przykład dla dzieci w wieku w wieku przedszkolnym do lat sześciu polecany jest kolor biały, następnie pomarańczowy, fioletowy, a dla najwyższych – żółty. W miarę dorastania dzieci i ich rośnięcia, meble powinny stawać się wyższe. W początkowym latach szkoły podstawowej najczęściej stosuje się meble o oznaczeniach czerwonych. Następne są krzesła i stoły zielone. Najwyższymi dostępnymi na rynku meblami szkolnymi, dla licealistów czy studentów, są te o barwie brązowej. Oprócz odpowiednich krzeseł i stolików, w szkole potrzebne są także inne meble. Jednym z najważniejszych jest z pewnością biurko nauczyciela, w którym może przechowywać niezbędne przedmioty i prowadzić zajęcia. Poza tym, szczególnie w przedszkolach i podstawówce, ważne są także szafki czy komody, w których schować można np. przybory plastyczne i zabawki dla dzieci.

Szkolne meble przede wszystkim powinny być ergonomiczne, zapewniać komfort pracy oraz być odpowiednio dopasowane do wieku i wzrostu dzieci. Dodatkowo, ważne jest, aby dla najmłodszych, szafki i tablice były ciekawie ozdobione. Dzięki temu dzieci z pewnością chętniej będą przebywały w klasie i brały udział w zajęciach.