You are currently viewing Maszyny vendingowe na napoje

Maszyny vendingowe na napoje

Życie bez dokonywaniu zakupów byłoby niemożliwe, bo musimy mieć jeść i pić. Są to produkty pierwszej potrzeby, po które sięgamy, bo musimy. Możemy mieć jedynie wpływ na to co kupujemy i gdzie, a wybór mamy naprawdę spory. Pomijając sklepy stacjonarne i internetowe oraz stacje benzynowe, gdzie można kupić praktycznie wszystko, dostępne są jeszcze automaty vendingowe.

Jak wyglądają samoobsługowe automaty sprzedające?

automaty sprzedające napojePierwsze maszyny vendingowe pojawiły się w Stanach Zjednoczonych i szybko zyskały dużą popularność. Na początku ich asortyment była dość mocno ograniczony, ale z czasem go powiększano, a same automaty unowocześniano. Obecnie na rynku znajduje się ich kilkanaście modeli o różnej pojemności, które mogą mieć szerokie zastosowanie. Pierwsze były automaty sprzedające napoje zimne w puszkach i butelkach. Z czasem oferta zaczęła się poszerzać o słodkie i słone przekąski, zdrowe produkty spożywcze czy lekarstwa wydawane bez recepty. Obsługa takiej maszyny jest bardzo prosta, gdyż wystarczy z listy wybrać interesujący produkt, potwierdzić go i dokonać zapłaty. Po kilku sekundach w podajniku urządzenia znajdzie się zakupiony produkt, zatem zakupy są bardzo szybkie. Co najważniejsze, w automatach vendingowych można dokonywać zakupy przez siedem dni w tygodniu i przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, co stanowi dużą przewagę nad sklepami stacjonarnymi. Wielu przedsiębiorców wykorzystuje automaty jako dodatkowy kanał sprzedaży, który może generować całkiem dobre dochody. Warunkiem koniecznym jest ustawienie go w strategicznym miejscu, czyli tam, gdzie każdego dnia przebywa wielu potencjalnych klientów. Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny, to większość maszyn wygląda jak duża lodówka z przeszklonymi przednimi drzwiami, przez które dokładnie widać co się znajduje w środku.

Zakup maszyny vendingowej nie należy do najtańszych, dlatego też wielu producentów i pośredników, wprowadziło możliwość wynajęcia automatu lub nabycia używanego modelu. To znacznie tańsze rozwiązanie, które także pozwala na niemalże natychmiastowe rozpoczęcie sprzedaży. Do jego obsługi nie jest potrzebny sprzedawca, ponieważ klient samodzielnie przeprowadza cały proces zakupowy. To duża oszczędność, bo nie ma potrzeby zatrudniania nowego pracownika.