You are currently viewing Luźny krój koszuli zapewnia komfort podczas porodu

Luźny krój koszuli zapewnia komfort podczas porodu

 

Oczekiwanie na narodziny maluszka jest wyjątkowo emocjonującym czasem, kiedy przyszli rodzice nie mogą się doczekać, aż będą tulić w ramionach swoje upragnione dziecko. Warto jeszcze przed jego narodzinami odpowiednio przygotować się do roli rodziców, zaopatrzyć w niezbędne produkty, które ułatwią pielęgnację nad maluszkiem, a także zakupić garderobę, która ułatwi przyszłej mamie karmienie piersią. Konieczne jest także skompletowanie torby do porodu, powinny znaleźć się w niej różnego rodzaju akcesoria i produkty, które są niezbędne w szpitalu.

Luźna koszula niezbędna podczas porodu

szerokie koszule do poroduWydanie na świat maleństwa jest wyjątkowym momentem w życiu każdej mamy, jednak jest on bardzo stresujący zarówno dla niej, jak i maleństwa. Warto zatem wcześniej się przygotować do tego wydarzenia, gdyż z pewnością ułatwi to zachowanie spokoju. Właściwie skompletowana torba do porodu powinna zawierać zestaw produktów, które są niezbędne podczas pobytu w szpitalu. Poza dokumentami bardzo ważne są różnego rodzaju przybory dla mamy, a także koszula do porodu, która powinna sięgać przed kolano. W sklepach znaleźć można szerokie koszule do porodu, a duża różnorodność produktów sprawia, do każda mama znajdzie produkt odpowiedni dla siebie. Wielu producentów dba o to, by wyglądały one bardzo ciekawie, dzięki czemu świeżo upieczona mama czuje się komfortowo i pięknie. Idealna koszula do porodu powinna być wykonana z naturalnych materiałów, gdyż zapewniają one odpowiednią cyrkulację powietrza, a jednocześnie nie krępują ruchów. Warto zdecydować się na model, który posiada specjalny krój, powinien być dość obszerny, mieć miejsce na duży brzuch, a także zapewniać komfort. Istotną rolę odgrywa tutaj odpowiednia długość, która nie powinna być za krótka, ani za długa, gdy umożliwia ona przeprowadzenie w sprawny sposób akcji porodowej. Wielu producentów oferuje modele z rozpinanym tyłem, dzięki czemu możliwe jest podanie znieczulenia.

Właściwie zaprojektowany przód umożliwia karmienie malucha, a także zaspokojenie jego potrzeby bliskości. Dzięki temu możliwe jest kangurowanie malucha, kontakt skóra do skóry matki i dziecka po porodzie odgrywa kluczową rolę w jego rozwoju, uspokaja malucha, a jednocześnie daje mu poczucie bezpieczeństwa. Jest także bardzo ważny dla świeżo upieczonej mamy, która wówczas może pobyć ze swoim długo wyczekiwanym maluszkiem.