You are currently viewing Listwa przypodłogowa jako element dekoracyjny

Listwa przypodłogowa jako element dekoracyjny

 

Już na etapie tworzenia projektu pomieszczeń w naszym domu czy mieszkaniu, należy pomyśleć o jednym z najważniejszych elementów, jakim niewątpliwie jest podłoga. Nie należy tego tematu zostawiać na ostatnią chwilę, ponieważ powierzchnia podłogi powinna odpowiednio współgrać z resztą otoczenia i tworzyć z nim spójną całość. Jaką podłogę wybrać oraz jakie wykończenia będą odpowiednie?

Jakie listwy przypodłogowe wybrać?

listwy przypodłogowe mdfPodłoga powinna być nie tylko piękna i estetyczna, ale również funkcjonalna i bezpieczna. Na rynku znajdziemy bardzo szeroką ofertę różnego rodzaju podłoża, w której dopasujemy podłogę odpowiadającą naszym gustom i potrzebom. Wyboru możemy dokonać pomiędzy ponadczasowym drewnem, klasycznymi panelami w tym pokrytymi wodoodpornym i antypoślizgowym winylem, podłogą korkową lub betonową. W ofercie producentów znajdziemy również mocny i solidny parkiet, jak i podłoże żywiczne. Możliwości jest bardzo wiele, więc tylko do nas należy ostateczna decyzja, jaką podejmiemy. Podczas aranżacji podłogi nie można zapomnieć o jej ozdobnych wykończeniach, które stworzymy poprzez montaż odpowiednich listw przypodłogowych. I tutaj w zależności od ich rodzaju rozróżniamy m.in.: listwy drewniane, PCV, aluminiowe bądź stalowe. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również  trwałe listwy przypodłogowe MDF, które najczęściej wybierane są w eleganckim białym kolorze w połysku lub macie. Bogata oferta kolorystyczna, jak i rodzaj powierzchni pozwoli na stworzenie wymarzonej aranżacji z pozostałymi elementami. Poprzez swą uniwersalność pasują niemal do każdego rodzaju podłogi oraz wnętrza. Oprócz walorów estetycznych ważny jest również łatwy montaż listw przypodłogowych, a także ich funkcjonalność. Listwy powinny idealnie łączyć ścianę z podłogą oraz zakrywać szczeliny między nimi. Jej funkcją jest również ochrona ściany przed różnymi uszkodzeniami i zabrudzeniem na przykład podczas wycierania podług czy odkurzania. Obecnie już większość listw ma miejsce na estetyczne ukrycie kabli w ich środku, co jest dużym ułatwieniem.

Listwy możemy dopasować do rodzaju podłogi, jaką wybraliśmy, jak również mogą świetnie komponować się z kolorem i rodzajem ścian. Ciekawostką jest możliwość zakupu listw MDF przeznaczonych do malowania, co ułatwi nam dokładniejsze dopasowanie koloru. Również interesujące będzie połączenie listw przypodłogowych ze stolarką okienną oraz drzwiową, co stworzy ciekawy efekt.