You are currently viewing Ławki do profesjonalnych siłowni

Ławki do profesjonalnych siłowni

Wygodne ławki do treningu fizycznego czasem mogą dać o wiele lepsze rezultaty niż nawet najlepsze atlasy, dlatego podczas układania trybu ćwiczeń nigdy nie zapominamy o takim najprostszym, aczkolwiek bardzo przydatnym, sprzęcie. Nieraz zdarzało się jednak że na siłowniach na których przychodziło nam trenować nie było wystarczająco dobrych ławek, nawet mimo iż są one najprostszą możliwą konstrukcją. We własnych siłowniach używaliśmy więc wyłącznie najlepszych i najbardziej sprawdzonych ławek treningowych.

Nowoczesna ławka do treningu fizycznego

szerokie ławki do ćwiczeńPrzez kilka lat uprawiania kulturystyki zdążyliśmy wyrobić sobie z kolegami wymagania, jakie stawiamy wszystkim sprzętom treningowym które są przez nas używane. Szerokie ławki do ćwiczeń z chwytami na nogi czy dłonie, pozwalającymi na wykonywanie wielu różnych ćwiczeń ruchowych są na ten przykład jednym z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia, nawet bardziej od sztang czy atlasów. Ławki pozwalają bowiem na wykonywanie treningu na wszystkich mięśniach, i mogą nawet zastąpić niektóre atlasy, jeśli takowych nie ma pod ręką. Muszą być jednak odpowiednio wytrzymałe, by mogły znosić intensywny trening jaki zazwyczaj urządzamy, toteż nie zdarza się byśmy wybierali sprzęt tani, mało solidny i nie sprawdzony przez kolegów kulturystów. Komfort oczywiście również jest jednym z wspomnianych wymagań, toteż wybierane przez nas ławki są zwykle do siebie dość podobne. Przede wszystkim, ławka musi dobrze znosić intensywny trening siłowy, toteż żadne konstrukcje aluminiowe nie wchodzą w grę, z racji miernej wytrzymałości. Oparcia ławki oraz jej powierzchnia muszą być natomiast nie tylko wytrzymałe, ale również i wygodne, tak by nie były przyczyną kontuzji czy dyskomfortu podczas wykonywania treningu dowolnego rodzaju.

Najczęściej obicia ławki wykonane są więc z syntetycznego materiału, który przypomina nieco skórę w dotyku, i może być czyszczony oraz dezynfekowany z łatwością, jest wygodny aczkolwiek nie powoduje poślizgu podczas treningu, i nie przeszkadza w żaden sposób w żadnych ćwiczeniach. Stalowe konstrukcje ławek pozwalają natomiast na bardzo szeroki zakres regulacji, dzięki której ławka może być stosowana do praktycznie każdego rodzaju ćwiczeń, zarówno siłowych jak i akrobatycznych.