You are currently viewing Laserowe usuwanie niechcianego owłosienia

Laserowe usuwanie niechcianego owłosienia

Jeśli wyniki usuwania zbędnego owłosienia za pomocą golenia, depilacji lub woskowania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, warto rozważyć poddanie się zabiegowi laserowego usuwania niechcianych włosów. Jest to metoda, która z biegiem lat coraz bardziej zyskuje na popularności. Laser wysyła skoncentrowane światło do mieszków włosowych i niszczy je. Zabieg ten najlepiej sprawdza się w przypadku usuwania niechcianego owłosienia z twarzy, nóg, podbródka, pleców, rąk, pach, linii bikini i innych obszarów.

Zalety laserowego usuwania niechcianego owłosienia

precyzyjne laserowe usuwanie owłosienia - szczecinLaserowe usuwanie włosów niesie ze sobą szereg korzyści. Jedną z nich jest precyzja. Laser może selektywnie celować w ciemne, szorstkie włosy, pozostawiając otaczającą je skórę nieuszkodzoną. Metoda ta jest również szybka. Każdy impuls lasera trwa ułamek sekundy i może usuwać wiele włosów jednocześnie. Włosy znajdujące się na małych obszarach, takich jak górna warga, można usunąć w mniej niż minutę, a na dużych, takich jak plecy lub nogi, zabieg może zająć nawet godzinę. Aby włosy całkowicie przestały odrastać należy poddać się więcej niż jednej sesji. Każdy jest inny, więc liczba zabiegów zależy od konkretnej osoby, natomiast większość osób potrzebuje średnio 6-8 zabiegów aby osiągnąć upragniony rezultat. Precyzyjne laserowe usuwanie owłosienia – szczecin pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy. Wykonanie tego zabiegu wyeliminuje konieczność kupowania maszynek do golenia, kremów do depilacji czy płacenia za woskowanie w salonie kosmetycznym. Ponadto laserowe usuwanie włosów zapobiega i eliminuje problem wrastających włosków. Jest to również doskonała opcja dla osób z wrażliwą skórą, która może być podrażniona przez golenie czy woskowanie. Zabieg depilacji laserowej pozwala zaoszczędzić czas, nie trzeba bowiem spędzać go na goleniu pod prysznicem czy jeżdżenie do salonu na woskowanie. Można mieć gładką skórę bez poświęcania dodatkowego czasu.

Przed wykonaniem depilacji laserowej trzeba skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest się dobrym kandydatem do zabiegu. Na sześć tygodni przed zabiegiem należy ograniczyć woskowanie, golenie i depilację. Laser celuje w cebulki włosów, które są tymczasowo usuwane po woskowaniu czy depilacji. Przez dzień lub dwa po zabiegu skóra może wyglądać jak oparzona słońcem. W ciągu następnego miesiąca włosy wypadną. Laserowe usuwanie owłosienia pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas oraz zapewnia piękny, długotrwały efekt.