You are currently viewing Kupujemy basen do ogrodu

Kupujemy basen do ogrodu

 

Lato w naszym kraju bywa coraz bardziej upalne. Z roku na rok możemy się cieszyć coraz większą ilością ciepłych i słonecznych dni. W związku z tym szukamy różnych sposobów na znalezienie ochłody. Weekendami okupowane są wszystkie możliwe kąpieliska, natomiast część osób z tym mieszkających w domach jednorodzinnych, maksymalnie wykorzystuje też swoje ogrody, wstawiając do nich baseny. Wybór basenów na rynku jest ogromny i plusem jest ich malejąca cena.

Basen wpuszczany w ziemię

baseny ogrodowe całoroczneWłasny ogród staje się latem prawdziwym zbawieniem. W ciepłe, słoneczne dni możemy w nim odpoczywać na świeżym powietrzu. Wiele osób, przygotowując się do lata, kupuje też w ostatnich latach baseny. Poza najtańszymi opcjami, jakimi są baseny dmuchane czy takie na stelażu, niezmiennie dużą popularnością cieszą się baseny ogrodowe całoroczne, czyli takie z niecką wpuszczaną w ziemię. Rzadszą odmianą basenów całorocznych są takie murowane, wyłożona kafelkami. Do ich stworzenia potrzeba największej ilości czasu i nakładów finansowych. Gotowe niecki, które umieszcza się w przygotowanym wcześniej otworze w ziemi są szybszym i wygodniejszym rozwiązaniem, a często też bardziej efektownym, ze względu na to, że dostępne są w przeróżnych, nietypowych kształtach. Całoroczny basen posiada mnóstwo różnych plusów. Ze względu na nieco większą głębokość, jaką można w nich zastosować, umożliwiają pomoc w nauce pływania dla dzieci. Pozwalają się ochłodzić większej grupie osób w upalne dni. A przy okazji pięknie komponują się z całym ogrodem. Jednym z niewielu minusów jest to, że takie całoroczne baseny wymagają pielęgnacji pzrez cały roku. Dużo osób decyduje się na ich zadaszenie na jesień oraz zimę. Takie przesuwne, niskie dachy skutecznie chronią przed nadmiernym gromadzeniem się w basenie mechanicznych zanieczyszczeń. Mimo to co jakiś czas trzeba taki basen odkurzyć.

Posiadanie basenu ogrodowego to nie tylko sama przyjemność, ale też obowiązek. W szczególności baseny całoroczne wymagają od nas większej uwagi, bo dbać o ich czystość powinniśmy przez cały rok. Obecnie jednymi z najczęściej spotykanych basenów całorocznych są te bazujące na niecce wpuszczanej w ziemię. Jest to najwygodniejszy sposób na montaż basenu. Przy okazji taki basen prezentuje się naprawdę dobrze w ogrodzie.