You are currently viewing Kupno bawełnianej tkaniny

Kupno bawełnianej tkaniny

Ostatnio moja wnuczka poprosiła mnie o uszyje jej stroju na bal karnawałowy w szkole. Jestem emerytowaną krawcową, dlatego bardzo się ucieszyłam, że znów będę mogła wykorzystać swój potencjał i talent. Miałam już nawet pomysł na jej strój. Teraz musiałam jeszcze tylko kupić odpowiedni materiał w sklepie z tkaninami, żeby mieć go z czego uszyć.

Poszukiwania bawełny we wzory geometryczne

bawełna wzory geometryczneByła mi potrzebna miękka w dotyku i wysokojakościowa bawełna Wzory geometryczne powinny na niej dominować, ponieważ dzięki temu wzór na tkaninie byłby kompatybilny z całym strojem karnawałowym dla mojej wnuczki. Całe szczęście bez obaw znalazłam taką tkaninę w okolicznym sklepie z materiałami i wysokościowymi tkaninami, gdzie kupowało się je na metry bieżące. Dzięki temu mogłam kupić dokładnie tyle materiału, ile było mi potrzebne. Do wyboru miałam bawełniany materiał ze wzorem kwadratowym oraz z rombami. Pierwsza opcja bardziej mi się spodobała. Od razu zdecydowałam się zakupić tę wysokojakościową tkaninę w czerwono – bordowym kolorze. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że to bardzo dobry wybór. Przede wszystkim dlatego, że wybrana przeze mnie bawełna jest hipoalergiczna i niezwykle miękka w dotyku. Bardzo dobrze sprawdza się więc w przypadku odzieży dla dzieci. Można z niej szyć ubrania, a także inne tekstylia domowe, takie jak pościele czy narzuty na kanapę.

Dla mnie osobiście najważniejsze było to, że bawełniany materiał był rozciągliwy i elastyczny. W dodatku można go było bez problemu prać i suszyć mechanicznie, a także prasować w temperaturze do stu pięćdziesięciu stopni Celsjusza. Cieszę się, że zdecydowałam się go zakupić, ponieważ był dostępny w naprawdę niskiej, atrakcyjnej cenie i udało mi się z niego uszyć piękny strój dla mojej wnuczki.