You are currently viewing Kinkiety i lampy do przedpokoju

Kinkiety i lampy do przedpokoju

Oświetlenie naszego mieszkania czy domu jest bardzo ważne. Niektórzy wolą jasne światło wręcz białe. Są reż tacy co preferują ciepłą barwę lub bardzo przytłumioną. Wszystko zależy od tego czy jest ranek czy wieczór lub jaka pora roku. Po pracy 8 godzinnej przy komputerze też wolimy ciemniejsze światło by nasze oczy odpoczęły. Szczególnie w takich miejscach jak salon czy duży pokój ważne jest oświetlenie. Natomiast do przedpokoju z reguły wybierane są mniejsze lampy lub kinkiety ścienne.

Rodzaje kinkietów do przedpokoju

kinkiety do przedpokojuJeśli mamy duży i przestronny przedpokój mamy więcej możliwości jeśli chodzi o oświetlenie. Taki przedpokój, który jest dość jasnym pomieszczeniem może być słabiej oświetlony. Najbardziej popularne są Kinkiety do przedpokoju. PZawieszane na ścianie pięknie zdobią każdy przedpokój. Pasują zarówno do nowoczesnych wnętrz typu cegła jak i do bardziej staroświeckich czy wręcz staromodnych. Kształty i wzory kinkietów mogą być zarówno okrągłe, półokrągłe lub kwadratowe. Większych bądź mniejszych rozmiarów. Bardzo modne są także lampy i plafony do przedpokoju ze srebrnymi lub złotymi dodatkami. Najpopularniejsze i najczęściej wybierane kinkiety do przedpokoju są w kolorze białym lub czarnym. Takie będą pasować do wszystkich wnętrz. W przypadku kiedy nasz przedpokój jest długi musimy zawiesić kilka lampek lub kinkietów. W ogromnych przedpokojach takich jakie mamy w hotelach potrzebnych jest kilkadziesiąt plafonów na jeden korytarz. W takich miejscach ważne jest by plafony były bardzo wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Ceny plafonów zależą od ich wielkości oraz materiałów z jakich zostały wykonane. W sklepach budowlanych i z artykułami domowymi znajdziemy bardzo duży wybór lamp, plafonów i kinkietów w różnych przedziałach cenowych.

W przedpokojach, w których mamy słabe oświetlenie dzienne lub brak okna musimy kupić i zamontować dobrej jakości lampy, oczka halogenowe lub kinkiety. Szklane kinkiety są zwykle droższe od plastikowych lecz są bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Wszystkie kinkiety muszą mieć dobre i mocne żarówki szczególnie jeśli w przedpokoju mamy duże lustro, w którym się przeglądamy. Do tego ciemne kolory w przedpokoju trzeba ożywić jaśniejszą i ciepłą barwą światła.