You are currently viewing Jazda na rolkach w terenie

Jazda na rolkach w terenie

Jazda na rolkach kojarzy nam się z niezwykle szybkim pokonywaniem płaskich lub lekko nachylonych odcinków dróg asfaltowych. Niewiele osób wie jednak, iż coraz większą popularnością cieszą się rolki, dzięki którym możemy pokonywać odcinki terenowe. Specjalna budowa tego typu rolek sprawia, iż jazda w terenie może być bezpieczna zarówno dla osoby, uprawiającej ten sport amatorsko, jak i wyczynowo.

Jak jeździć na rolkach poza drogami utwardzonymi?

rolki terenoweJazda na rolkach terenowych jest popularna wśród osób, które lubią wykonywać przy ich pomocy różne tricki. Dlatego rolki terenowe są zaprojektowane w taki sposób, aby nie tylko dobrze toczyć się po nieutwardzonych terenach, ale także pomagać w jeździe wyczynowej po wielu torach, zbudowanych dla rolkarzy terenowych. Jedną z podstawowych różnic, jaką zauważymy porównując rolki zwykłe do terenowych jest budowa kół. W przypadku rolek terenowych są one nie tylko większe, ale także zbudowane w zupełnie inny sposób. W terenowych wersjach rolek znajdziemy małe opony, pompowane do konkretnego ciśnienia. Dzięki temu możliwe staje się pokonywanie wielu nierówności terenu, gdzie rolki z kauczuku nie mogłyby mieć zastosowania. Pokonywanie terenów nieutwardzonych za pomocą tego typu rolek jest możliwe także dzięki kijkom, które są zaprojektowane po to, aby uprawiać siking. Jest to odmiana jazdy na rolkach, która do złudzenia przypomina narciarstwo biegowe.

Jednak w przypadku jazdy na rolkach, mamy do czynienia z poruszaniem się tylko i wyłącznie przy pomocy rolek i kijków. Wiele osób interesuje się tego rodzaju sportem, a także chce, aby mógł on zostać włączony do ich planu treningowego. W wielu wypadkach możliwe jest także czasowe zastąpienie biegania i jazdy na rowerze przez skiking i jazdę terenową na rolkach.