You are currently viewing Jakie rowery turystyczne są najlepsze?

Jakie rowery turystyczne są najlepsze?

Wartość roweru turystycznego poznajemy tak naprawdę dopiero wówczas, gdy wyruszymy nim w daleką trasę. Bowiem dopiero tam spotkamy się z przeciwnościami, które dadzą nam odpowiedź, czy wybór akurat tego jednośladu był najbardziej korzystny. Dlatego też, zanim kupimy wybrany jednoślad, lepiej zapoznać się z modelami oferowanymi także przez innych producentów.

Niezawodny rower trekkingowy od Krossa 

rowery turystyczne krossJeżeli szukamy roweru turystycznego w ofercie zagranicznych producentów, zapewne ceny, jakie tam widzimy nie są dla nas zadowalające. Bowiem za wysokiej jakości modele trzeba zapłacić nawet siedem-osiem tysięcy złotych. Oczywiście nie ma się wtedy do tego przyczepić i rowery są naprawdę godne polecenia, jednak ich cena jest dla wielu nie do przyjęcia. Zatem w takiej chwili warto zainteresować się ofertą polskiego producenta, jakim jest Kross. Bowiem jest on polskim liderem sprzedaży, a jego jednoślady cieszą się powodzeniem nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Kross zawdzięcza swoją popularność produkcjom wysokiej jakości, ale przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnej ceny. Toteż nie ma się co dziwić, że marka zyskała aż tak dużą popularność. Rowery turystyczne Kross znajdziemy w dwóch seriach: Evado oraz Trans. Przy czym każda z serii posiada modele seryjne liczone od 1.0, po najnowsze – 11.0. Zatem mamy do wyboru aż dwadzieścia dwa modele, po jedenaście w każdej z serii. To spory wybór, jakiego nie znajdziemy w innych, konkurencyjnych firmach. Turystyczne Krossy mają pełne wyposażenie, to jest wzmacniany tylny bagażnik, który z łatwością udźwignie dwie sakwy podróżne, podpórkę, komplet błotników, osłonę napędu, a także przednie oraz tylne lampy LED. Natomiast jeśli chodzi o napęd, to w zależności od modelu, mamy do dyspozycji od dwudziestu czterech do dwudziestu ośmiu przełożeń. Trekkingowe Krossy są wyposażone wyłącznie w markowy osprzęt, toteż nie ma ryzyka, że utkwimy na bezdrożu zakładając łańcuch lub reperując przerzutki. Zarówno w Evado, jak i w Transach zadbano również o hydrauliczne hamulce tarczowe.

Rowery trekkingowe Krossa są też wyjątkowo lekkie, dzięki zastosowaniu specjalnego stopu aluminium. Jednak to, że są lekkie, nie oznacza, że nie są solidne, wręcz przeciwnie, bowiem ów stop, wpływa także na najwyższą wytrzymałość. To z kolei sprawia, iż rama nie ulegnie wgnieceniom podczas ewentualnej wywrotki. W trasie, nigdy nie warto zapominać o bezpieczeństwie, jednak nie jest tu ważny tylko rower, ale także kask, w który obowiązkowo trzeba się wyposażyć.