You are currently viewing Jakie okleiny ochronne wybrać do drzwi?

Jakie okleiny ochronne wybrać do drzwi?

Każdy marzy o tym, żeby jego mieszkanie było jedyne w swoim rodzaju, aby tego dokonać, trzeba skupić się na najmniejszych szczegółach i detalach od tynku i kostki przed domem do oryginalnego koloru drzwi. Trzeba się także zastawić, gdzie chce się te drzwi zamontować. Czy mają być gładkie, czy posiadać szybę i wziernik?

Jakie zalety ma stosowanie okleiny na drzwi?

okleina drewnopodobna do drzwiIstotną rolą jest faktura i wytrzymałość drzwi, ale także ich wygląd. Zleceniodawcy najczęściej decydują się na okleinę. Okleina drewnopodobna do drzwi to idealne rozwiązanie, kiedy drzwi tracą swój pierwotny, elegancki wygląd. Taka okleina to cienki arkusz forniru lub tworzywa sztucznego, najczęściej o grubości 1 milimetra. Stosowana jest do wyrobów stolarskich. Wystarczy tylko wykorzystać cały potencjał, który tkwi w większości oklein dostępnych na rynku. Dzięki ich wysokiej jakości z łatwością można odrestaurować każdego rodzaju drzwi nie tylko zewnętrzne, ale i wewnętrzne. Takie okleiny, cechują się dużo większą odpornością, na uszkodzenia mechaniczne czy też działania natury, zawilgocenie lub promienie słoneczne, a także posiada wysokiej klasy termo plastyczność. Dzięki swojej strukturze i wysokiej jakości nie są podatne na zadrapania czy zarysowanie. Dlatego sprawdzą się zatem w domu, w którym przebywają dzieci. Okleiny PCV samoprzylepne są dostępne w różnych wzorach i odcieniach drewna. Z widocznym lub znikomym usłojeniem. Dzięki temu wyglądają na naturalne i prawdziwe, mogą imitować sosnę, złoty dąb, wegnę, orzech ciemny lub jasny. Producenci namawiają na nałożenie takiej foli samemu. Na wewnętrznej stronie posiada specjalny klej, który mocno i na stałe łączy okleinę z przypisaną do niej powierzchnią. Dla lepszego efektu przed nałożeniem produktu najlepiej odtłuścić drzwi benzyną ekstrakcyjną i odczekać chwile, żeby przeschły, po czym powoli odklejają zabezpieczający papier z folii nalepiać ją na powierzchnię. Można posłużyć się dodatkową szpachelką, która ma za zadanie wyciągnąć niechciane bąbelki powietrza na zewnątrz.

W teraźniejszości okleina już nie jest grupowana jako towar drugiej kategorii, ponieważ teraz ciężej odróżnić okleinę od naturalnego drewna. Nie jest już ona sztuczną i tandetną podróbką o marnej jakości. Dużym plusem jest to, że nie zostawia na sobie śladów palców. Obecnie jest wybierana dużo częściej niż lite drewno.