You are currently viewing Jaką zapaskę kucharską wybrać?

Jaką zapaskę kucharską wybrać?

Nie da się ukryć, że odpowiedni wygląd personelu w branży gastronomicznej pełni bardzo ważną funkcję. Jest to przede wszystkim wizerunek firmy postrzegany głównie przez klientów. Coraz częściej można zauważyć, że każda firma dba o to, by pracownicy mieli jednolity wygląd, który dopasowany jest do wystroju oraz kolorystyki wnętrza lokalu. Do jednych z głównych elementów odzieży gastronomicznej zalicza się zapaskę. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Zalety zapasek kucharskich

zapaska kucharskaZapaski w branży gastronomicznej są chętnie noszone przez kucharzy, a także i kelnerów. Obecnie w sklepach z odzieżą gastronomiczną znajdziemy bardzo szeroką ofertę różnych elementów garderoby, w tym różne rodzaje zapasek kucharskich. Ten element odzieży to nic innego jak rodzaj fartuszka wyposażonego w pasek do wiązania, dzięki któremu można z łatwością dopasować zapaskę do talii każdego rodzaju. Ten element garderoby świetnie sprawdza się zarówno w restauracjach, barach, jak i kawiarniach, czy hotelach. Do wyboru znajdziemy zapaski kucharskie krótkie oraz długie w dowolnie wybranej przez nas kolorystyce. Jednak oprócz funkcji wizualnej zapaski powinny spełniać również funkcje ochronne oraz higieniczne. Ważne by odzież wykonana była z wysokiej jakości materiału, trwałego oraz odpornego na plamy, uszkodzenia mechaniczne czy oparzenia. Ważne, by również podczas częstego prania materiał zachowywał kolor oraz kształt, taki jak podczas zakupu. Większość producentów, jak nie wszyscy oferują możliwość stworzenia własnego projektu zapaski, na której można umieścić dowolny nadruk lub haft. Oprócz praktycznych zapasek, na rynku znajdziemy również wygodne bluzy, spodnie kucharskie, fartuchy oraz obuwie i nakrycia głowy. Świetnym wyborem jest zapaska kucharska z praktyczną kieszenią wewnętrzną lub boczną. Estetycznie wygląda, a także pozwala na przechowywanie niezbędnych rzeczy takich jak przybory do pisania, notatnik do zamówień czy terminala.

Do głównych zalet zapasek zalicza się ich wszechstronność, ponieważ sprawdzą się niemal na każdym stanowisku. Jak również można je dopasować według indywidualnych upodobań czy do wystroju lokalu gastronomicznego. Zapaski możemy kupić w bardzo korzystnej i niskiej cenie, co również jest ważnym elementem, na który również często zwracają uwagę pracodawcy.