You are currently viewing Jaką pościel wybrać dla dziecka?

Jaką pościel wybrać dla dziecka?

Każdy rodzic powinien zadbać o zdrowy i komfortowy sen dziecka, ponieważ to właśnie podczas niego maluch najlepiej się rozwija. Poza wygodnym łóżeczkiem i materacem trzeba pamiętać o dobrym jakościowo okryciu, które będzie solidne i wytrzymałe w dotyku. W poniższym tekście postaram się napisać kilka cennych uwag dotyczących wyboru takiej kołderki, którymi każdy rodzic powinien się kierować.

Polecane pościele dla niemowląt

pościel dla niemowlaka minky cenaPierwsze miesiące życia to czas niesłychanie ważny pod względem rozwoju dziecka. Organizm niemowlaka podczas snu wykonuje ogromną pracę, a jednocześnie gromadzi siły na zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności w ciągu dnia. Z tego właśnie powodu powinniśmy zadbać o jak najlepszą jakość snu, podczas którego dziecko dobrze wypocznie i nie będzie się co chwilę wybudzać. Moim numerem jeden, który odkryłam jakiś czas temu i który ciągle polecam, jest pościel dla niemowlaka minky Cena takiego produktu to okolice stu złotych, jednak jakość wykonania jest ponadprzeciętna, a jego solidność zapewni użytkowanie przez wiele lat. Materiał minky w dotyku przypomina polar, dlatego też pościel jest bardzo mięciutka i delikatna. Bardzo ważne jest to, że nie podrażnia skóry, więc świetnie sprawdzi się w przypadku szczególnie wrażliwych maluchów. Kolejną rzeczą, którą wyróżnia się taka pościel, jest ilość dostarczanego ciepła. W zależności od grubości materiału kołderki z minky możemy stosować zarówno latem, jak i zimą. Warto zwrócić na to, że materiał bardzo dobrze przepuszcza powietrze, dzięki czemu mamy pewność, że nasze dziecko nie zagrzeje się podczas snu. Pościele wykonane z minky dostępne są w wielu kolorach i wzorach, dlatego też każdy z nas z pewnością znajdzie coś, co będzie pasować nie tylko do malucha, ale i do wystroju jego pokoiku.

Zdrowy i bezpieczny sen odgrywa znaczącą rolę w życiu rozwijającego się dziecka, dlatego też należy wybrać dobrą i solidną pościel. Jedną z polecanych propozycji jest kołderka wykonana z materiału minky. Do największych zalet takiego okrycia zalicza się delikatność, miękkość, brak podrażnień skóry oraz dużą ilość dawanego ciepła.