You are currently viewing Jak zniechęcić ptaka do przesiadywania na balkonie?

Jak zniechęcić ptaka do przesiadywania na balkonie?

 

W bioróżnorodności ptaki to grupa zwierząt, które są blisko spokrewnione z człowiekiem, ponieważ dzięki zdolności poruszania się bardzo łatwo i często znajdują się na obszarach miejskich. Zwierzęta te mogą cieszyć swoją obecnością dzięki zróżnicowanej kolorystyce i pieśniom, które zwykle emitują. Mogą jednak powodować pewne problemy, takie jak uszkodzenie niektórych upraw poprzez zjedzenie roślin lub załatwianie się na balkonach.

Czy siatki na gołębie są skuteczne?

polecana siatka na balkon przeciw gołębiomWiele ptaków decyduje się przysiadać na naszych oknach, parapetach i balkonach, aby schronić się przed deszczem lub zbudować gniazda, składać i wysiadywać jaja, w zależności od warunków panujących na balkonie. Szczególnie dotyczy to gołębi, które skutecznie zanieczyszczają wszystko, co znajduje się wokół nich. Dlatego najlepszym sposobem trzymania ptaków z dala od okna jest umieszczenie fizycznych barier uniemożliwiających ich instalację, takich jak siatka ochronna lub moskitiery. Polecana siatka na balkon przeciw gołębiom jest to przede wszystkim metoda skuteczna i nie powoduje szkód dla ptaków ani środowiska. Siatki zabezpieczające balkony można w razie potrzeby usunąć i są one również tańsze. Wystarczy skontaktować się z firmami montującymi takie siatki, a otrzymamy w zamian skrojone na miarę rozwiązanie ochrony balkonów, okien i tarasów przed wejściem tych ptaków. Siatki przeciw ptakom to powierzchnie o dużych wymiarach z oczkami około pięć na pięć centymetrów. Są w kolorze neutralnym, aby były jak najmniej widoczne dla naszych oczu. Ponadto charakteryzują się wysoką odpornością na działanie promieni słonecznych, ponieważ muszą wytrzymywać zmiany temperatury i wszelkiego rodzaju niekorzystne warunki pogodowe podczas instalacji na zewnątrz. Są ledwo widoczne z ulicy i nie dają poczucia zamknięcia w środku, ponieważ nie utrudniają przejścia światła i powietrza.

Montaż siatki przeciw gołębiom jest prosty i ekonomiczny. Pasują do każdej szczeliny i można je usunąć w nagłych wypadkach. Siatki zabezpieczające przed ptakami dostosowują się do każdego miejsca, dlatego też łatwość ich użytkowania, skuteczność oraz montaż wpływają na decyzję o ich wyborze. Jest to doskonałe, ekologiczne i proste rozwiązanie na uciążliwe gołębie, które dewastują balkony zanieczyszczając je swoimi odchodami.