You are currently viewing Jak zadbać o lakier swojego samochodu?

Jak zadbać o lakier swojego samochodu?

Ładny lakier, który wygląda jak nowy, to coś, czego chce każdy właściciel samochodu. Jak zachować karoserię w dobrym stanie, bez rys i pęknięć? Co zrobić, aby była błyszcząca i zachwycała swoim wyglądem? Postaram się przedstawić kilka najlepszych rozwiązań.

Czy warto poddać lakier samochodowy natryskom ochronnym?

natryskowe powłoki ochronnePodczas dbania o auto i jego karoserię warto postawić na trwałe i sprawdzone rozwiązania, polecane przez profesjonalistów. Jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym, sposobem na ochronę lakieru są natryskowe powłoki ochronne różnego rodzaju. Może to być powłoka ceramiczna, którą można nakładać na różne sposoby, również poprzez natrysk pod ciśnieniem. Chroni ona lakier przed substancjami o niskim pH, czynnikami zewnętrznymi czy promieniowaniem słonecznym. Karoseria chroniona przez powłokę ceramiczną jest odporna na zarysowania, pęknięcia oraz blaknięcie. Pozostaje błyszcząca tak, jakby zawsze była nowa. Poza tym, ceramiczna ochronna warstwa wypełnia ubytki w lakierze spowodowane zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu pozbędziemy się nieestetycznych zadrapań z powierzchni lakieru. Istnieje także ochrona natryskowa przy pomocy poliuretanu. Tworzy on dość grubą matową warstwę na powierzchni lakieru i jest niezawodny w ochronie przed wszelkimi uszkodzeniami karoserii. Jeśli komuś nie podoba się efekt zmatowania auta, może zdecydować się na pokrycie go lakierem samochodowym. Powłoka poliuretanowa stosowana jest najczęściej przy pojazdach terenowych, wystawionych na działania ekstremalnych warunków.

Dobrze zachowana karoseria auta, świeży i błyszczący lakier to coś, co zdecydowanie zwiększa wartość pojazdu. Dzięki zabezpieczeniu auta i wypełnieniu ubytków w lakierze poprzez nałożenie na niego powłoki natryskowej, będziemy mogli cieszyć się wspaniałym wyglądem naszego samochodu przez długi czas.