You are currently viewing Jak wybrać nowoczesną kasę fiskalną dla lekarza?

Jak wybrać nowoczesną kasę fiskalną dla lekarza?

Od pewnego czasu prywatne gabinety lekarskie zobowiązane są do posiadania kas fiskalnych online, czyli takich, do których jest podpięty internet. Najczęściej wybiera się kasy mobilne, podobne do telefonów komórkowych, które łatwo można przenieść. 

Nowoczesna i funkcjonalna kasa fiskalna dla lekarzy

nowoczesna kasa fiskalna dla lekarzyKasy fiskalne dostosowują się do potrzeb rynku sprzedażowego. Wiele lat temu na ladach sklepowych można było dostrzec ogromne kasy, które zajmowały wiele przestrzeni. Trudno wyobrazić sobie taką kasę na biurku lekarza, do którego się wybraliśmy, a jeszcze trudniej zwizualizować obraz lekarza, który przyjeżdża z takim urządzeniem do potrzebującego pacjenta. Dzisiejsze technologie pozwalają w małych urządzeniach umieścić wszystko to, co potrzebne jest do prowadzenia działalności i wystawiania paragonów fiskalnych. Dlatego coraz chętniej doktorzy stawiają na małe i poręczne kasy fiskalne z obowiązkowym dostępem do internetu, które łatwo przetransportować i które nie zajmują wiele miejsca na ich biurkach. Wymagania względem kasy fiskalnej są ogromne, a najważniejszym z nich jest możliwość przesyłania danych do Centralnego Rejestru Kas. Muszą mieć także sprawną baterię i w szybki sposób drukować potrzebne paragony, by nie wstrzymywać i tak długich już kolejek. Nowoczesna kasa fiskalna dla lekarzy powinna być także wyposażona w terminal płatniczy, ponieważ w obecnych czasach płatności bezgotówkowe są prostsze i coraz bardziej popularne. Transport dodatkowego terminala, by pacjent mógł zapłacić kartą również nie poprawia nastroju lekarzowi, dlatego warto zainwestować w połączenie tych dwóch niezbędnych rzeczy, by usprawnić swoją pracę. Zawsze warto sprawdzić, czy wybrana przez lekarza kasa fiskalna wyposażona jest w przelicznik walut, ponieważ przy coraz popularniejszej turystyce medycznej może to być naprawdę bardzo potrzebne. Kwota na paragonie wciąż pozostanie w złotówkach, lecz usprawni pracę w tak wyjątkowych chwilach. Lekarze powinni wybierać kasy z przenośnym internetem 3G, by nie musieć się podpinać pod żadne inne łącze. Poza tym internet na kartę SIM często jest tańszy, a to generuje niższy koszt utrzymania kasy, który spoczywa na lekarzu. 

Wybierając kasę fiskalną warto wziąć pod uwagę, w jaki sposób lekarz pracuje – czy przyjmuje on pacjentów tylko w swoim gabinecie, czy może jest mobilny. Kasa fiskalna nie powinna być utrudnieniem pracy, dlatego należy rozważyć jej funkcjonalność i to, do czego jest zdolna.