You are currently viewing Jak przebiega terapia systemowa?

Jak przebiega terapia systemowa?

W obecnych czasach ciężko jest nam żyć w zdrowy sposób. Nie chodzi tylko o to, żeby dobrze się odżywiać i uprawiać sport. Nasze zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak psychiczne, a może nawet i ważniejsze, dlatego musimy podejmować różnego rodzaju działania, które pozwolą nam na szybkie i skuteczne realizowanie siebie i życie, które będzie dawało nam dużo satysfakcji. To wszystko możemy osiągnąć dzięki odpowiedniej terapii.

Warto zdecydować się na skuteczną terapię systemową

fundamentalne ustawienia systemowe berta hellingeraWybór dobrego terapeuty może okazać się kluczowy. Często terapię indywidualną warto wspierać sesjami grupowymi. Istnieje wiele rodzajów terapii i ciężko się czasem zdecydować na to, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się tak zwane ustawienia systemowe. Jest to rodzaj terapii grupowej, która bardzo mocno wpływa na naszą sferę emocjonalną. Dzięki niej będziemy w stanie zdać sobie sprawę z tego, co i kto tak naprawdę kształtował nasze życie i dzięki czemu mamy na nie taki, a nie inny wpływ. Ogromną zaletą tego typu terapii jest także to, że dzięki niej będziemy mogli nie tylko zyskać wiedzę na temat naszych relacji z bliskimi, ale też wpłynąć na nie i na to, jak je postrzegamy, gdyż często własnie z tego wywodzi się wiele naszych problemów, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie samodzielnie poradzić. Terapia otworzy nas na nowe rozwiązania oraz pomoże nam przepracować wszystkie trudne wydarzenia, które miały miejsce w naszym życiu. Dzięki niej będziemy mogli skutecznie patrzeć w przyszłość i planować dobre i szczęśliwe życie. Warto jednak pamiętać o tym, że skuteczne ustopniowania systemowe wymagają dobrego terapeuty, który będzie umiał je z nami przeprowadzić. Jeżeli potrzebne nam są fundamentalne ustawienia systemowe Berta Hellingera to warto skorzystać z nich jak najszybciej, żeby móc zacząć korzystać ze zmian w naszym życiu.

Obecnie wiele osób dowiaduje się o tym, że ich problemy w relacjach rodzinnych wynikają z tego, że w dzieciństwie doświadczyli jakiejś traumy albo mieli złe relacje z rodzicami. Ma to bardzo duży wpływ na całe nasze dorosłe życie, a dzięki ustawieniom rodzinnym możliwe jest przepracowanie wszystkich tych emocji i przekucie ich w pozytywne i konstruktywne wnioski, które będą przydatne.