You are currently viewing Jak pozbyć się z domu karaczanów?

Jak pozbyć się z domu karaczanów?

Insekty takie jak karaluchy przez lata przystosowały się do niekorzystnych warunków, zatem trudno jest się ich pozbyć. Samodzielne usuwanie karaluchów jest nieskuteczne. Karaluchy lubią wilgotne miejsca i są wszystkożerne. Odporne są na działanie wielu rodzajów trutek, a bez jedzenia są przetrwać nawet miesiąc.

Środki do walki z karaluchami

zwalczanie karaluchów warszawaNiestety czasami zdarza się, że w mieszkaniu pojawiają się uprzykrzające życie karaluchy, które roznoszą choroby i przebywanie z nimi jest po prostu niehigieniczne. Jeśli zdecydowano się na skuteczne zwalczanie karaluchów Warszawa jest miastem, gdzie działa profesjonalna firma zajmująca się dezynsekcją. Samodzielne próby usuwania karaluchów są zazwyczaj nieskuteczne. Warto zatem skorzystać z profesjonalnej firmy, która oferuje opryskowe usuwanie insektów, a także korzysta z metody żelowej oraz stosuje metody odstraszające owady. Odpowiednio dobrana metoda sprawa, że dezynsekcja jest skuteczna. Firma zajmuje się również usuwaniem prusaków, pluskiew, pcheł, wszy, rybików cukrowych oraz szerszeni, os, moli, much, komarów oraz mrówek. Jedną z bezpieczniejszych metod usuwania karaluchów jest metoda żelowa, która jest bezpieczna dla domowników, dzieci, kobiet w ciąży oraz zwierząt. Stosowana jest w szpitalach oraz szkołach. Żel umieszcza się w miejscach kryjówek karaluchów, a kiedy zostanie przez nie zjedzony, doprowadza do ich śmierci.

W bardzo szybkim tempie dochodzi do rozmnażania się karaluchów, zatem nie warto zwlekać z wezwaniem profesjonalnej firmy, która przeprowadzi dezynsekcję. Warto stosować na co dzień metody prewencyjne chroniące przed powrotem insektów. Podstawą jest regularne sprzątanie, należy również zabezpieczyć kratki wentylacyjne oraz szczeliny, przez które mogłyby się przedostać z sąsiednich mieszkań.