You are currently viewing Jak czapkę dla dziecka wybrać?

Jak czapkę dla dziecka wybrać?

Bardzo istotne jest ochrona głowy dziecka przed wiatrem i zimnem. Wybór odpowiedniej czapki dla dziecka nie jest prostą rzeczą. Czapki różnią się rozmiarem, materiałem, z jakiego zostały wykonane. Ważne, aby nie przesadzić z ubiorem dziecka, należy zachować optymalne warunki termiczne.

Komfortowa czapka dziecięca

czapka dla maluchaWarto testować różne czapki. Aby wybrać tą, która sprawdzi się najlepiej dla dziecka. Większość dzieci nie lubi nosić czapkę, co stanowi dodatkowy problem. W przypadku noworodków czapka dla malucha musi być dopasowana do obwodu główki, wykonana z naturalnego materiału. Wystające przeszycia mogą powodować dyskomfort. Małe dziecko nie musi mieć czapki na głowie, jeśli temperatura jest wyższa niż 16 stopni. Wybór nakrycia głowy dla dzieci jest ogromny. Podczas zakupu trzeba wziąć pod uwagę porę roku. Lepiej wybrać nieco większą czapkę, ponieważ zbyt ciasna może uciskać głowę. Zimowa czapka powinny być zrobiona z grubej tkaniny np. bawełny, polaru. Świetnie, jeśli czapka posiada dodatkowe nauszniki, które chronią przed wiatrem. Jednak zimą w pomieszczeniach dziecko powinno zdejmować czapkę, ponieważ przegrzanie organizmu prowadzi do choroby. Groźniejsze dla dziecka jest przegrzanie niż wychłodzenie organizmu. Podczas lata ważna jest ochrona głowy dziecka przed silnym promieniowaniem słonecznym. Podczas lata dobrze się sprawdzą czapki z daszkiem, która zapewniają bezpieczną zabawę na słońcu. Dla kilkuletnich dzieci w sklepach można znaleźć kapelusze z przewiewnej tkaniny.

Dla małych dzieci najlepiej wybierać modele czapek wiązane pod brodą, przez co czapka stabilnie utrzymuje się na głowie. Dobrą ochronę przed promieniowaniem słonecznym stanowią chustki na głowę. Są one przeznaczone zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.