You are currently viewing Guma SBR oraz jej zastosowanie

Guma SBR oraz jej zastosowanie

To jeden z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów gum kauczukowych na świecie. Z powodzeniem może być wykorzystywany jako rodzaj podłoża, z uwagi na niską ścieralność, odporność na odkształcenia i wgniecenia, a także różnego rodzaju substancje jak oleje, czy benzyna. Dodatkowo produkt ten zachowuje swoje właściwości w niskich temperaturach, dlatego chętnie stosowany jest jako materiał do produkcji różnego rodzaju uszczelek oraz elementów odbojników.

Guma SBR – alternatywa dla naturalnego kauczuku

guma SBR rolowanaTo jeden z najbardziej uniwersalnych produktów, wykorzystywanych w różnego rodzaju sektorach przemysłu. Dzięki swoim właściwościom, powszechnie stosowany jest do produkcji różnego rodzaju elementów. Przede wszystkim guma SBR to materiał o wysokiej wytrzymałości oraz niewielkiej ścieralności, ponadto, jest bardzo odporny na wgniecenia i odkształcenia. Zachowuje swoje właściwości nawet w niskich temperatura. Jest także odporny na działanie różnego rodzaju substancji, jak benzyna, czy oleje, co ma znaczenie przede wszystkim dla branży przemysłowej oraz wszędzie tam, gdzie materiał stosowany jest do produkcji uszczelek. Guma SBR rolowana to ogólnodostępny na rynku towar. Dzięki warstwie talku, którą pokryta jest guma, nie zlepia się podczas rolowania, co później ułatwia prace z nią. Może być stosowana jako samodzielny rodzaj powierzchni, wykorzystywany przede wszystkim w branży przemysłowej. Dzięki swoim właściwościom stanowi idealne podłoże tak samo dla stanowisk pracy w fabrykach jak również siłowniach oraz orlikach. Ponadto ten rodzaj gumy używany jest podczas produkcji podeszwy w obuwiu. Jako materiał wykorzystuje się go do produkcji uszczelek, czy różnego rodzaju elementów jak odbojniki, gdzie niezwykle ważna jest wytrzymałość materiału.

To nowoczesne rozwiązanie, które stanowi alternatywę dla naturalnego kauczuku. Dzięki swoim właściwościom oraz odpowiedniemu procesowi produkcyjnemu jest niezwykle wytrzymały, odporny na ścieranie. Świetle przylega do powierzchni na której jest montowany. Do tego celu najlepiej użyć specjalnych klejów, przeznaczonych do montażu płyt gumowych, które zapewniają idealne łączenie i wytrzymałość całej konstrukcji. Guma SBR z powodzeniem wykorzystywana jest jako nawierzchnia stanowisk pracy w fabrykach.