You are currently viewing Gdzie wyrzucać odpady?

Gdzie wyrzucać odpady?

W każdym miejscu , gdzie się nie obrócimy napotykamy na kosz na śmieci. Jest to nieodzowny element w mieście, jak i na wsi, Mamy wiele rodzajów koszy na śmieci. Począwszy od tych stosowanych w naszych mieszkaniach, czy domach , a skończywszy na tych ulicznych. Jakie kosze na śmieci wybierać aby były trwałe?

Odpowiedni kosz na odpady

trwałe śmietniki betonoweKażdy z nas w swoim domu, czy mieszkaniu posiada jakiś kosz na odpady. W domkach jednorodzinnych każdy posiada kilka koszy na od pady, ponieważ jak dobrze wiemy musimy segregować odpady , aby dbać o nasze środowisko. Najczęściej spotykamy się z koszami na śmieci wykonanymi z plastiku. Jednak, gdy wyjdziemy już z naszych mieszkań, czy domów z łatwością zauważymy, że w naszym otoczeniu kosze na odpady wykonane są nie tylko z tworzywa sztucznego. Możemy napotkać na kosze wykonane z metalu, a także trwałe śmietniki betonowe. Takie śmietniki betonowe najczęściej spotykamy w parkach, na placach zabaw, a także przy wiatach przystankowych. Chociaż ostatnimi czasy betonowe kosze na śmieci  zwłaszcza  ustawione przy przystankach autobusowych lub tramwajowych zastępowane są koszami metalowymi. Jednak metal jest mniej odporny na uszkodzenia, czy działanie warunków atmosferycznych, a co za tym idzie na korozje.Natomiast betonowe kosze na odpady charakteryzują się bardzo dużą odpornością na działanie warunków atmosferycznych, czy korozję.Występują one w różnych rozmiarach i kształtach. Posiadają wewnątrz specjalny wykonany z blachy ocynkowanej wkład , który ułatwia opróżnienie takiego śmietnika po jego napełnieniu. Takie kosze betonowe wykonywane są w technologii betonu płukanego z fakturą zewnętrzną granitu. Kosze z takiego materiału doskonale pasują do parków, skwerów, czy dziecięcych placów zabaw. Kosze na śmieci powinny być należycie oznakowane w naszej przestrzeni publicznej oraz regularnie opróżniane i dezynfekowane, aby nigdy nie stanowiły zagrożenia dla korzystających z nich zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przecież bezpieczeństwo każdego z nas, a w szczególności dzieci oraz dbałość o tereny zielone , jak i nasze szeroko rozumiane środowisko powinno być priorytetem każdego włodarza miasta, czy gminy. 

Pamiętajmy, że zawsze należy dbać o otaczającą nas przyrodę i nasz klimat.Dlatego każde odpady, które wyprodukujemy w naszych domach, czy mieszkaniach należycie sortujmy i wrzucajmy do kosza na śmieci. Pamiętajmy również o tym, że jeżeli sami nie będziemy dbać o nasze środowisko to nikt o nie nie zadba.