You are currently viewing Gdzie sprzedać złoto w Warszawie?

Gdzie sprzedać złoto w Warszawie?

Przymierzamy się z mężem do kupna własnego mieszkania. Mamy już odłożoną sporą sumę, która pokryje większość kosztów, ale wciąż nam trochę brakuje. Ponieważ mamy duże oszczędności w złocie postanowiliśmy, że spieniężymy część naszych złotych zasobów, tak aby obejść się bez kredytu hipotecznego. Zależało nam na fachowej ocenie próby złota i jak najlepszej wycenie. W końcu nie chcieliśmy się pozbywać wszystkie, tylko sprzedać tyle ile jest konieczne. 

Szukaliśmy rekomendowanego skupu złota 

rekomendowany skup złota - WarszawaNie chcieliśmy oddawać złota do lombardu, bo tam zawsze dostaje się zaniżoną cenę. W końcu pośrednik też musi coś na tym zarobić. Poza tym w lombardzie często nie chcą skupować złota wyższych prób, bo później mają problem ze znalezieniem nabywcy. Z kolei u jubilera bardziej opłaca się wymiana złota na inne złote wyroby biżuteryjne. Próba wymiany złota na pieniądze u jubilera opłaca się jeszcze mniej niż sprzedaż w lombardzie. W końcu natrafiliśmy na ogłoszenie profesjonalnego skupu złota. Zdecydowaliśmy zapoznać się z ich ofertą. Ogłoszenie było zatytułowane rekomendowany skup złota – Warszawa. Firma ta miała swoje oddziały w jeszcze kilku miejscach w kraju. Mogliśmy tam sprzedać nie tylko złotą biżuterię, ale także inne złote wyroby, w tym złoto w sztabkach. Było to dla nas korzystne rozwiązanie. Oferowane przez nich ceny i inne informacje o transakcji również sugerowały, że mamy do czynienia z profesjonalnym punktem skupu i nie musimy się obawiać, że zostaniemy na coś naciągnięci. Zdecydowaliśmy się skorzystać z ich oferty. Obliczyliśmy ile pieniędzy nam brakuje i ile złota musimy sprzedać, aby było nas stać na dokończenie transakcji kupna mieszkania. Nie pozostało nam nic innego jak pojechać do punktu skupu. 

Na miejscu zostaliśmy bardzo fachowo obsłużeniu. Wszystko przebiegło tak jak się spodziewaliśmy. Obsługa była bardzo fachowa i kompetentna. Nic dziwnego, że punkt ten ma takie dobre rekomendacje. Dzięki uzyskaniu dobrej ceny nie musieliśmy sprzedawać wszystkich swoich oszczędności, a i tak stać nas na dokończenie zakupu mieszkania. Jeśli jeszcze kiedyś będziemy musieli sprzedać swoje złoto, to z pewnością skorzystamy z tego samego punktu skupu. To dużo bardziej ekonomiczne rozwiązanie aniżeli sprzedaż przez lombard czy jubilera.