You are currently viewing Funkcje profesjonalnych liczarek do banknotów

Funkcje profesjonalnych liczarek do banknotów

Wiele instytucji finansowych, takich jak banki, nie może sobie pozwolić na fakt ręcznego liczenia banknotów. Wiele tego typu operacji jest przeprowadzanych z użyciem specjalistycznych maszyn, zwanych liczarkami. Są one przystosowane do bardzo dokładnego i sprawnego liczenia nawet kilkudziesięciu banknotów za jednym razem. Praca tego typu urządzeń staje się podstawowym elementem liczenia pieniędzy także w kantorach i innych instytucjach finansowych.

Dobrej klasy liczarki do banknotów

liczarka laurelPodstawowym elementem pracy tego typu urządzenia jest fakt, że jest ono zaprojektowane w taki sposób, aby było jak najprostsze w obsłudze. Liczarki do banknotów (na przykład liczarka laurel), mogą oferować płynny proces liczenia wielu różnych typów banknotów. Dzięki kompaktowej budowie liczarki mogą zostać postawione w praktycznie w każdym miejscu. Są one umieszczane na kontuarach w banku czy w innych miejscach, gdzie mamy do czynienia z koniecznością szybkiego przeliczenia gotówki. Są przydatne także tam, gdzie wpłacamy gotówkę (na przykład w kasie banku). Liczarki są przystosowane do pracy w różnych trybach liczenia. Dobrej klasy liczarka może być przystosowana do liczenia ciągłego, a także być wykorzystywana tylko i wyłącznie do odliczania zadanej ilości banknotów. Dzięki pracy liczarki możemy także w szybki sposób zweryfikować autentyczność banknotów. Dzieje się tak dlatego, że wiele modeli posiada wbudowany system weryfikacji UV, który powoduje, że liczarka może być wykorzystywana do zliczania wielu typów banknotów, które pochodzą z niewiadomego źródła. Praca liczarki do banknotów może być zarządzana ręcznie lub całkowicie automatycznie. Automatyczny start liczarek jest przydatny wszędzie tam, gdzie wykonywane jest ciągłe liczenie wielu plików banknotów. W takim wypadku ręczny start jest mniej wymagany i nie tak bardzo poręczny, jak automatyczny.

Liczarki są niewątpliwie przydatne także wówczas, kiedy musimy przeliczyć duża ilość banknotów wielu walut. Duża część liczarek jest przystosowana do pracy z wieloma nominałami wielu walut, co w dużej mierze ułatwia pracę kasjerom czy innym pracownikom kantorów, których praca polega na wymianie pieniądza, a także liczeniu często bardzo dużych kwot, wpłacanych na bieżąco w wielu walutach.