You are currently viewing Eleganckie dziewczęce nakrycie głowy

Eleganckie dziewczęce nakrycie głowy

Za niedługo na świat miała przyjść moja córeczka. Prognozy pogody sugerowały, że miesiąc jej narodzin będzie niezwykle upalny. Mimo wszystko postanowiłam kupić jakieś nakrycie głowy na czas pierwszych spacerków i wyjścia ze szpitala, na wypadek choćby letniego wietrzyku. Wiadomo jak delikatne są takie małe główki. Czapeczka wydawała mi się jednak czymś zbyt ciepłym. Postanowiłam porozmawiać z innymi mamami na ten temat i zapytać jak one rozwiązały ten problem.

Turbanik dla dziewczynki jest idealny na lato 

elegancki turban dla dziewczynkiNa jednym z forów internetowych dodałam wątek z zapytaniem o idealne nakrycie głowy dziewczynki podczas ciepłych, letnich dni. Szybko odezwała się do mnie bardziej doświadczona mama, która miała podobny problem. Napisała mi, że ona zainwestowała w elegancki turban dla dziewczynki. Powiedziała, że w jej przypadku taki turban świetnie się sprawdził zarówno latem, jak i w chłodniejsze jesienne dni. Należy tylko zwrócić uwagę, aby był wykonany z bawełny i był bezszwowy, ponieważ dzięki temu mamy pewność, że dziecka nic nie będzie upijać ani drażnić w główkę. Taki turban można założyć na kilka sposobów. W wietrze dni idealnie sprawdzi się jako zakrycie uszów. W cieplejsze może być po prostu ochroną przed słońcem. Zakłada się go wtedy, tylko na samą główkę i nie wiąże zbyt mocno. W tej chwili na rynku jest już sporo turbanów zakładanych na gumkę bądź naciąganych jak czapeczka, dlatego nie trzeba opanowywać sztuki wiązania turbanu na różne sposoby. Turban to praktyczne nakrycie głowy zarówno na większe okazje, jak i na codzienne spacerki z dzieckiem. W dodatku można z niego korzystać zarówno dla niemowląt jak i dla starszych dziewczynek. Większość turbanów jest uniwersalna i dostępna w bardzo wielu kolorach. Zaciekawiło mnie takie nakrycie głowy dziecka. Dostałam od doświadczonej mamy, nawet kilka zdjęć jej córki w turbanie. Wyglądało to bardzo ciekawie. 

Tak się złożyło, że córka tej pani wyrosła już z kilku turbanów. Za niewielką opłatą odkupiłam od niej turbany dla mojej dziewczynki. Już wkrótce przekonałam się, że taki turban jest niezwykle praktyczny i elegancki. Pasuje do naprawdę wielu dziewczęcych stylizacji, a dziecko wygląda w nim bardzo elegancko i gustownie. Byłam bardzo zadowolona z takiego rozwiązania.