You are currently viewing Elegancka  świeca do chrztu

Elegancka świeca do chrztu

Świece do chrztu od lat są najważniejszym elementem chrztu świętego. Chrzestny wybierając świecę chce, aby była nie tylko piękna, ale także była pamiątką na całe życie. Jaką świecę wybrać do chrztu, aby spełniała nasze oczekiwania?

Jaką świecę wybrać na chrzest?

polecane świece do chrztu ręcznie zdobioneChrzest święty to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla rodziców, ale także dla całej rodziny i zaproszonych gości. Jest to pierwszy sakrament w życiu maluszka, dlatego należy się do niego odpowiednio przygotować. Pierwszym z takich kroków jest wybór odpowiedniej świecy , czyli gromnicy. Gromnica jest od lat podstawowym symbolem przyjmowania sakramentu, który od razu kojarzy nam się ze chrztem świętym. Poświęcona w kościele uznawana jest za obronę ludzi przed burzą. Świecący ogień jest symbolem życia oraz wiary. Gromnicę powinno się mieć jedną na całe życie, zapalać ją w najważniejszych momentach oraz przy przyjmowaniu kolejnych sakramentów. Świecę zawsze kupuje ojciec chrzestny, który wraz z zapaleniem świecy podczas chrztu oficjalnie wyraża zgodę na pełnienie tej woli. Najczęściej polecane świece do chrztu ręcznie zdobione są białe i posiadają kolorową grafikę z dodatkiem np. wstążki. Dlatego połączenie bieli ze złotem jest ponadczasowe i bardzo eleganckie. Równie eleganckie są świece z motywem botanicznym np. gałązką eukaliptusa. Ta grafika pasuje na chrzest zarówno chłopca, jak i dziewczynki. Jest równie uniwersalna, ale dodatkowo dodaje odrobinę przejrzystości i świeżości przez zielone akcenty. Dla dziewczynek głownie wybierane są świece owinięte satynową różową wstążką. Dla dziewczynki grafika przedstawia zazwyczaj aniołki, wózeczki, czy kwiatowe wianki. Ze świecami dla chłopców sprawa wygląda podobnie tyle, że zdobione są elementami w odcieniach błękitu. Dodatkowym atutem jest możliwość nadruku imienia dziecka, czy daty chrztu. Ważnym elementem wyposażenia świecy jest okapnik, który uchroni przed spływaniem gorącego wosku na ręce, czy ubranie. Tutaj najlepiej sprawdzają się stroiki zrobione z ozdobnych kokardek, czy kwiatów, które nadadzą świecy uroku. Okapniki takie są bardzo trwale, dzięki czemu świetnie prezentują się przez wiele lat. Obecnie producenci świec chrzcielnych oferują w sprzedaży szereg różnych pudelek do przechowywania świec, które pozwolą uchronić świecę przed połamaniem, czy porysowaniem. Świece tego typu przechowywane są w drewnianych skrzyneczkach, które są specjalnie do tego przygotowane. Posiadają zamknięcie, co pozwala ochronić świecę przed wyblaknięciem, czy zakurzeniem. Drugim rodzajem opakowań są pudełka tekturowe, które spełniają te same zadania, co pudelka drewniane.

Jak widzimy producenci świec chrzcielnych dają nam szeroki wybór różnego rodzaju świec, które będą dla maluszka nie tylko pięknym prezentem, ale również unikatową pamiątką na dalsze życie. Przy wyborze pamiętajmy żeby świeca była wykonana z najwyższej jakości materiałów.