You are currently viewing Dziecięcy psycholog online

Dziecięcy psycholog online

Mieszkam w malutkiej wsi, w której jest tylko jeden sklep spożywczy – w dodatku otwarty tylko popołudniami i tylko w dni powszednie. W takim miejscu można spokojnie żyć, ale nie ma coś się oszukiwać, że w razie potrzeby nie trzeba będzie przejechać wielu kilometrów. Dlatego, kiedy moje dziecko potrzebowało psychologa, od razu pomyślałam o terapii online. 

Psycholog mógł rozmawiać z córką online

dobry psycholog dziecięcy onlineNa początku bałam się, że to całkowicie nie wypali – bo kontakt osobisty, w cztery oczy, to jednak dla mnie coś innego, niż rozmowa przez internet. Okazało się jednak, że to tylko dla mnie – moja córka odnalazła się nawet lepiej, niż we wcześniejszych próbach rozmów ze szkolnym pedagogiem. Dobry psycholog dziecięcy online czy na żywo – zawsze sobie poradzi. Nie tylko nie trzeba było tracić czasu na jazdę samochodem w tą i z powrotem, ale przez wieczorną porę, nie musiałam się martwić, że się spóźnimy, że trzeba wcześniej wyjechać, bo korki. Nie musiałam myśleć, gdzie będę czekać w czasie terapii córki i kiedy ona zdąży odrobić lekcje, skoro będziemy jechać kolejną godzinę do domu. Takie rozwiązanie przyniosło też korzyści dodatkowe jej samej – czuła się lepiej w pokoju, w swoim domu, nie stresowała i miała poczucie, że wystarczy kliknąć, by przerwać rozmowę, jeśli pani okaże się niemiła albo nie będzie chciała z nią rozmawiać. Jestem pewna, że to ten rodzaj komfortu pozwolił jej bardziej się otworzyć i rozmawiać szczerze o swoich problemach i trudnościach. Tą myśl podzieliła ze mną sama pani psycholog, gdy wyznała, że terapia przebiega szybciej, niż zazwyczaj z innymi dziewczynkami w tym samym wieku, o tym samym typie zaburzeń. Czasami martwiłam się, co z łączem, internetem, co, jeśli rozmowa będzie się przerywać, ale ponownie okazało się, że są to tylko moje obawy. Córka, przyzwyczajona do takiego rodzaju rozmawiania, nie irytowała się ani nie zamykała, jeśli na parę sekund coś urywało. Uważała, że to normalne i oczywiste, że tak się dzieje, więc wręcz nielogiczne wydawało jej się irytować na coś takiego. Nie do końca podzielałam jej opinie, ale najważniejsze było to, że to ona była zadowolona. 

Ten rodzaj terapii – terapii online, okazał się w naszym przypadku strzałem w dziesiątkę. Musze przyznać, że sama, skuszona wygodą, rozpoczęłam spotkania online. To naprawdę świetna, komfortowa forma spotkań.