You are currently viewing Dostęp do smartfona dzięki uchwytowi samochodowemu

Dostęp do smartfona dzięki uchwytowi samochodowemu

Każdy doświadczony kierowca doskonale wie, jak ważna jest dobra orientacja w terenie. Jeśli prowadzimy auto, musimy dokładnie wiedzieć, gdzie się znajdujemy, dokąd chcemy dotrzeć i w jaki sposób tego dokonać. W innym wypadku możemy zgubić się lub nawet stworzyć zagrożenie na drodze.

Telefon w specjalnym uchwycie samochodowym

uchwyt samochodowy na smartphoneW dzisiejszym świecie mapy internetowe stopniowo wypierają te drukowane na papierze. Zjawisko to ma swoje wady i zalety. Funkcja GPS oferowana przez większość smartfonów jest przejrzysta i dokładnie wskazuje nasze położenie oraz wytycza trasę, jednak minusem takiego rozwiązania jest konieczność ciągłego śledzenia zmian na ekranie. Trzymanie telefonu w dłoni nie jest zbyt rozsądnym pomysłem, jeśli mamy zamiar jednocześnie prowadzić samochód. Dlatego wielu kierowców decyduje się zakupić uchwyt samochodowy na smartphone. Ten praktyczny gadżet możemy znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Montując go w pobliżu kierownicy mamy pewność, że będziemy mogli komfortowo korzystać z telefonu bez nadmiernego rozpraszania się i stwarzania zagrożenia na drodze. Jeśli więc umieścimy nasz smartfon w specjalnym uchwycie, a następnie wyznaczymy trasę w aplikacji GPS, możemy śledzić ją bez konieczności odrywania rąk od kierownicy. Takie rozwiązanie podoba się kierującym pojazdami, którzy mają dostęp do mapy dokładnie opisującej ich lokalizację i dalsze kroki, jakie muszą podjąć, by dotrzeć do celu. Z telefonem w specjalnym uchwycie możemy też słuchać muzyki lub prowadzić rozmowę w trybie głośnomówiącym. Jeśli wybieramy się w dłuższą podróż, takie rozwiązania pomogą nam zabić nudę i rutynę za kierownicą, które często bywają równie niebezpieczne, co nerwowość i niepewność kierowcy. Większość uchwytów pozwala również na ładowanie urządzenia podczas jazdy. Telefony dotykowe z dużym ekranem szybko się rozładowują, więc taka funkcja jest wyjątkowo pożądana.

Uchwyt na telefon przydaje się w wielu sytuacjach życiowych, jednak podczas prowadzenia samochodu jego rola jest wręcz nieoceniona. Pozwala on kierowcy na bezpieczne korzystanie z komórki, która może pełnić funkcję mapy, ale nie tylko. Wiele osób prowadzących auta na co dzień doceniło uniwersalne zastosowanie uchwytu na telefon w samochodzie.