You are currently viewing Doskonałe obrączki z tytanu

Doskonałe obrączki z tytanu

Dobrym wyborem na obrączki ślubne są te wykonane z tytanu. W obecnym czasie zauważyliśmy jak wiele zalet ma ten metal, przez co bardzo po niego sięgamy. Wytrzyma bardzo wiele, a przy okazji wygląda fenomenalnie, mimo iż jest szaro-srebrny. Warto przemyśleć zakup tego typu biżuterii ślubnej, ponieważ może okazać się dla nas fenomenalnym wyborem. Szereg zalet, piękny wygląd oraz uniwersalność tych obrączek powinna nas zainteresować. 

Gustowne obrączki z tytanu

tytanowe obrączkiW 1791 roku Wiliam Gregor odkrył tytan. Mimo to jego nazwa została dobrana przez chemika Martina Heinricha Klaprothow, który rozpowszechnił ten materiał. Powstało wiele badań na temat tego metalu, dzięki czemu wykorzystuje się go w różnych branżach jak przemysł motoryzacyjny, kosmiczny czy lotniczy. Bardzo duże uznanie zdobył też jako materiał do wyrobu biżuterii. Dlatego mamy tytanowe obrączki, które mają szereg intrygujących zalet. Przede wszystkim jest to niesamowicie wytrzymały materiał, który nie ulega uszkodzeniom mechanicznym tak łatwo jak inne stopy. Dodatkowo wytrzymuje kwas solny, chlor czy inne chemikalia. Dlatego bardzo często decydują się na taką obrączkę panowie pracujący fizycznie. Warto też napomknąć, iż metal nie wchodzi w reakcje krzyżowe, przez co jest doskonałym wyborem dla osób borykających się z alergiami na metale szlachetne. Mimo to warto mieć na uwadze fakt, że tytan później bardzo ciężko ponownie obrobić, gdyż przeróbki przy nim są prawie niemożliwe. Metal może ulec trwałemu uszkodzeniu. Mimo to coraz więcej osób decyduje się na zakup tytanowych obrączek, które wyglądają bardzo elegancko same z siebie bądź z dodatkiem złota i srebra. Obecnie powstała nawet wersja czarnego tytanu, który wygląda bardzo ekstrawagancko i nie powinien kolidować ze złotą lub srebrną biżuteria noszoną przez nas na co dzień.

Warto zwrócić uwagę na tytan, który jest niezmiernie wytrzymałym metalem. Dzięki temu powstają z niego różne przedmioty w wielu dziedzinach przemysłu, a nawet biżuteria. Wszystko dzięki jego trwałości, intrygującemu wyglądowi, a także niższej niż złoto cenie. Decydując się na ten typ biżuterii ślubnej będziemy bardzo zadowoleni. Mimo to zanim podejmiemy decyzję o tych konkretnych obrączkach zastanówmy się nieco dłuższą chwile dla pewności.