You are currently viewing Dobra bielizna z wełny merynosa

Dobra bielizna z wełny merynosa

Śnieżny oraz mroźny sezon zimowy jest marzeniem wszelkich miłośników narciarstwa czy snowboardu. Jednakże niskie temperatury mogą być uciążliwe nawet w przypadku najbardziej zdeterminowanych sportowców. Z tego powodu wiele osób sięga po specjalistyczną bieliznę termiczną, która gwarantuje ochronę przed mrozem. Do wykonania takiej bielizny coraz powszechniej stosowana jest wełna merynosów. Wynika to przede wszystkim z jej unikalnych właściwości, które powodują idealne dopasowanie bielizny do potrzeb sportowców.

Niepowtarzalne właściwości wełny merynosa

wełna merynos bieliznaWełna merynosów jest pozyskiwana z owiec, które są przystosowane do życia w ekstremalnych warunkach pogodowych. Z tego właśnie powodu ich wełna ma właściwości, jakich nie spotkamy w przypadku wełny z innych gatunków owiec. Jeżeli interesuje nas wełna merynos bielizna jest idealna dla osób aktywnych fizycznie. Wełna ta wyróżnia się ponadprzeciętną gęstością, a także cienkimi włóknami. Standardowa owcza wełna ma dość grube włókna, jednakże w przypadku wełny od owiec merynosów jest ona znacznie cieńsza oraz posiada doskonałą izolację termiczną. Dodatkowo wełna ta doskonale radzi sobie z wilgocią, co jest ogromnym atutem w przypadku bielizny termicznej. Ostatnią ważną zaletą tego rodzaju wełny jest wysoki poziom elastyczności. Włókna tej wełny są zarówno wyjątkowo cienkie, ale także bardzo elastyczne, co pozwala na tworzenie z niej wygodnych oraz bardzo rozciągliwych ubrań. Należy mieć świadomość, że bielizna z wełną merynosów zazwyczaj ma także domieszkę innych materiałów. Tyczy się to głównie kwestii noszenia wełnianej bielizny na gołą skórę. Zastosowanie domieszki wełny oraz syntetycznego materiału zapewnia znacznie większy komfort użytkowania.

Uznaje się, że bielizna czy odzież wykonana z wełny merynosów jest nie tylko doskonałą izolacją termiczną, ale także zapewnia wysoką pochłanialność wilgoci. Wiele firm oferuje bieliznę stworzoną z myślą o sportowcach, która ma bezszwową strukturę. Dodatkowo powinna ona doskonale przylegać do ciała oraz odprowadzać wilgoć. W efekcie bielizna ta sprawdzi się zarówno w czasie uprawiania sportów zimowych, jak również w czasie treningów na siłowni oraz innych aktywności zewnętrznych. Z każdym rokiem rośnie zainteresowanie taką bielizną.