You are currently viewing Do wykończenia kotłowni potrzebowałem profili aluminiowych

Do wykończenia kotłowni potrzebowałem profili aluminiowych

 

W naszym nowo wybudowanym domu wnętrze jest już gotowe do prac wykończeniowych. Postanowiliśmy jednak, że najpierw podłączymy ogrzewanie i wykończymy dom od zewnątrz. Zdecydowaliśmy się na kocioł gazowy, który zamontujemy w kotłowni. Jako, że za chwilę będą nam montować piec to musiałem wyremontować kotłownię tak, żeby była już gotowa do użytkowania.

Zrobiłem maskownicę na profilach aluminiowych

profile aluminiowe narożneMiałem trochę do zrobienia w kotłowni, więc do pomocy ściągnąłem mojego tatę, który remontami zajmował się kiedyś zawodowo. Najważniejszym zadaniem było zakrycie rury kanalizacyjnej, która puszczona była w rogu kotłowni w wykutym w ścianie kanale. Ten róg postanowiliśmy zakryć maskownicą wykonaną z płyt kartonowo-gipsowych. W tym celu pojechałem z tatą do marketu budowlanego po solidne profile aluminiowe narożne, które były najważniejszym elementem tej konstrukcji. Każdą ściankę działową z płyt robi się profilach aluminiowych a do narożnej maskownicy potrzebowałem ich całkiem sporo. Na ten narożnik potrzebowałem czterech profili o długości trzech metrów, więc wcale nie mało. Najtrudniejsze było przewiezienie tych profili zwykłym samochodem osobowym. W każdym razie wszystko poszło po mojej myśli. Zrobiliśmy z tatą maskownicę, wszystko zagruntowaliśmy i zagipsowaliśmy no i położyliśmy na podłodze płytki. Teraz kotłownia jest już gotowa do zamontowanie w niej kotła. I to pierwsze pomieszczenie w naszym domu, które jest już gotowe do użytku.

Nie wiem czy ktoś jeszcze zaczyna wykończenie domu od kotłowni, ale my musieliśmy właśnie od niej zacząć. Z pomocą mojego taty przygotowałem kotłownie na gotowe. Do tego niezbędne były profile aluminiowe, bo bez nich nie dałoby się nic zrobić. Nawet niewielkie kawałki płyt kartonowo-gipsowych montuje się właśnie na profilach.