Do stanu zamkniętego brakuje mi drzwi

Od ponad dwóch lat budujemy z żoną swój wymarzony dom. Nasz synek już nie może się doczekać aż się do niego wprowadzimy bo do tej pory mieszkamy w niewielkim mieszkaniu na dużym osiedlu. Prawdę mówiąc budowa naszego domu jest już na ukończeniu. Brakuje Nam jeszcze tylko drzwi zewnętrznych. Celowo właściwie do samego końca czekałem z ich zakupem, ponieważ na czas budowy zdecydowaliśmy się na najtańsze drzwi pełniące funkcję czysto techniczną.

Solidne drzwi będą zamknięciem naszej budowy

drzwi zewnętrzne w kielcachSama budowa trwa już zdecydowanie za długo. Przed Nami tak naprawdę jeszcze całe wykończenie, bo dopiero jesteśmy na etapie stanu zamkniętego. Mamy już położony piękny dach oraz obsadziliśmy już całą stolarkę aluminiową i drewnianą – w zależności od pomieszczenia. Chcąc powiedzieć, że dom jest już całkowicie zamknięty musimy jeszcze kupić porządne drzwi. Tylko, że teraz tak się nad tym zastanawiamy, czy nie kupić ich na samym końcu zanim się będziemy wprowadzać. Bo jeśli kupimy teraz porządne i solidne drzwi zewnętrzne w Kielcach to może się okazać, że w trakcie remontów po prostu przypadkowo się je uszkodzi. A nie byłoby chyba nic gorszego niż nowe drzwi porysowane i poniszczone tuż po ich założeniu. Dlatego tak się właśnie z żoną zastanawiamy czy nie poczekać teraz jeszcze tych kilku miesięcy i dopiero na sam koniec kupić piękne drzwi zewnętrzne. Byłyby one takim ukoronowaniem Naszej budowy. Można by je założyć już na samo wprowadzenie się, ale najlepiej już po umeblowaniu naszego nowego domu. Na razie zostało nam rzeczywiście wziąć się do pracy, bo inaczej nasza budowa będzie się ciągnąć kolejny rok. A wszyscy jesteśmy już tą budową na tyle zmęczeni, że marzymy tylko o tym, żeby założyć już te nowe drzwi. Wiemy jednak, że do tego potrzeba jeszcze kilku miesięcy. Bo nie ma sensu zakładać ich zanim skończymy wszystkie prace remontowe.

Kiedy buduje się swój własny dom to trzeba się wykazać dużą cierpliwością. Wszystko trzeba robić krok po kroku, a tylko i wyłącznie cierpliwość może w tym wszystkim pomóc. Będę najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi kiedy w moim domu zamontuję już finalnie drzwi zewnętrzne. Mogę to zrobić dopiero na samym końcu, kiedy wszystko inne będzie już skończone. Drzwi będą takim zakończeniem całej budowy tuż przed samym wprowadzeniem się.