You are currently viewing Długoterminowy i opłacalny wynajem vanów dla firm

Długoterminowy i opłacalny wynajem vanów dla firm

Firmy, które do swojej działalności potrzebują samochodów dostawczych, mają kilka różnych możliwości. Możliwości te dotyczą się zresztą nie tylko pojazdów typu bus czy van, ale również samochodów osobowych. Firma może zakupić pojazdy za gotówkę lub na kredyt, ale może również wziąć je w leasing. Ostatnio coraz popularniejszy jest wynajem długoterminowy, który niesie za sobą wiele korzyści. Jest korzystniejszy od leasingu, ponieważ umowa najmu zawierana jest na krótszy okres.

Zalety długoterminowego wynajmu pojazdów

długoterminowy wynajem vanów z BydgoszczyKażdy rodzaj pojazdu oferowanego w sprzedaży flotowej można wziąć w leasing. Ten sposób finansowania inwestycji w zakup firmowej floty już się trochę przejadł. Wynika to choćby z tego, że korzyści podatkowe płynące z leasingu zostały mocno ograniczone. W tej chwili na topie jest wynajem długoterminowy, który niesie za sobą o wiele więcej zalet od leasingu. Bez względu na rodzaj pojazdu jego wynajęcie na dłuższy czas jest po prostu opłacalne. Analizując oferty firm proponujących długoterminowy wynajem vanów z Bydgoszczy można zauważyć, że firma chcąca z takiego wynajmu skorzystać ponosi jeden stały koszt miesięczny za taki najem. W ramach stałej opłaty, którą w całości można wliczyć w koszty prowadzenia działalności, wynajmujący nie przejmuje się żadnymi innymi kosztami. W cenę wynajmu wliczone jest ubezpieczenie pojazdu, wymiana opon czy wszelkie naprawy serwisowe. Miesięczna opłata za wynajem ma to do siebie, że można ją rozliczyć w całości i nie dotyczą się jej ograniczenia podatkowe. Wynajem długoterminowy – pomimo swojej nazwy – może trwać od kilku do kilkunastu miesięcy a okresem maksymalnym są dwa lata. Po tym czasie można oddać samochód do firmy oferującej wynajem i wypożyczyć sobie kolejne nowe auto. Dla firm, które do swojej działalności potrzebują aut dostawczych, busów lub vanów, wynajem jest opcją naprawdę korzystną pod każdym względem.

Wobec korzyści, jakie niesie za sobą wynajem długoterminowy, nie ma się czemu dziwić, że coraz mniej popularny jest leasing samochodów osobowych czy dostawczych. Dobrego i nowoczesnego vana można wynajmować już za niespełna dwa tysiące złotych miesięcznie. To cena o kilkaset złotych wyższa niż w przypadku nisko oprocentowanego leasingu, ale w jej ramach mieszczą się wszystkie inne dodatkowe koszty związane z eksploatacją pojazdu.